Reklama

Woda z imbirem na migreny, artretyzm i zgagę

Zarówno korzeń imbiru, jak i przygotowana z niego woda imbirowa znane są od stuleci ze względu na swoje właściwości zdrowotne. Na długo przed tym, zanim zaczęto stosować imbir jako przyprawę, był on z powodzeniem wykorzystywany jako znakomity środek leczniczy. Korzeń imbiru zawiera bardzo dużo manganu, potasu, żelaza i fosforu a także wiele witamin. Dzięki temu uważa się go za doskonały produkt pomagający w szerokim spektrum problemów zdrowotnych. Imbir leczy wiele przypadłości Imbir może być stosowany do leczenia niemal wszystkich przypadłości zdrowotnych, od problemów z trawieniem, przez wszelkiego rodzaju bóle, aż po stany zapalne stawów kostnych. Jeśli borykasz się z takimi, bądź podobnymi przypadłościami, naprawdę warto wypróbować naturalny lek w postaci korzenia imbiru.

Przygotowanie wody imbirowej

Jeden z najlepszych przepisów na przygotowanie naturalnej wody imbirowej jest w rzeczywistości niezwykle prosty. Oto składniki, których potrzebujesz:

- pół cytryny

- korzeń imbiru - kawałek o długości ok 5 cm

- 3 szklanki wody

- miód naturalny

Sposób przyrządzania

Zetrzyj przygotowany i umyty kawałek korzenia imbiru do naczynia i zalej go trzema szklankami wody. Dodaj sok z połowy cytryny i trochę miodu dla poprawy smaku, a następnie wymieszaj wszystkie składniki. Tak przygotowany napój można pić na zimno lub ciepło, w zależności od preferencji, a smakuje on znakomicie!

W okresie zimy możesz popijać ciepłą wodę imbirową, jako kojący napój, dzięki któremu będziesz czuć się ciepło i przytulnie. W trakcie ciepłych miesięcy roku pij wodę schłodzoną lub z dodatkiem kostek lodu, dzięki czemu nie tylko poprawisz się twoje zdrowie, lecz także odświeżysz się w upał.

W dalszej części artykułu znajdziesz informacje na temat wykorzystania imbiru do łagodzenia bólu i stanów zapalnych stawów kostnych, migren oraz nadkwaśności żołądka.

Woda imbirowa na bóle oraz stany zapalne stawów

Powodem, dzięki któremu woda imbirowa tak doskonale pomaga łagodzić stany zapalne stawów i związany z tym ból jest fakt, że zawiera ona liczne naturalne przeciwutleniacze. Posiada także pewne właściwości lecznicze. Jeśli cierpisz na bóle artretyczne, mamy dobrą wiadomość. Amerykańska Fundacja Artretyzmu opublikowała niedawno artykuł na temat pozywanego wpływu imbiru na bóle artretyczne.

Jeśli stan zapalny stawów, na który cierpisz, wywołany jest ćwiczeniami lub wysiłkiem, nie martw się. Woda imbirowa zadziała na te dolegliwości w dokładnie taki sam sposób, jak przy schorzeniach artretycznych, możesz więc korzystać z jej zdrowotnych właściwości także w tych przypadkach.

Woda imbirowa na migreny

Jeśli cierpisz na migreny, musisz wiedzieć, że istnieje wiele dowodów potwierdzających naturalne właściwości imbiru łagodzące bólu tego typu. Nie jest do końca jasne, skąd pochodzi te możliwości. Zasadniczo uważa sie, że pewne olejki zawarte w imbirze hamują zachodzące w organizmie procesy wywołujące migreny.

Wiele osób zgłasza, że odczuwanym przez nie bólom migrenowym towarzyszą często nudności i podrażnienie żołądka, co także może być skutecznie leczone przy pomocy wody imbirowej. Jeśli więc stosowane przez ciebie środki osłabiające migreny nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, warto wypróbować imbir. Choć jest mało prawdopodobne, aby pozbyć się go zupełnie, to z pewnością osłabi on ból i złagodzi towarzyszące migrenie nieprzyjemne symptomy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama