Reklama

Woda po rodzynkach dla oczyszczenia wątroby

Wątroba jest naturalnym laboratorium w naszym ciele, przeprowadzającym wiele złożonych procesów. Odpowiedzialna jest między innymi za usuwanie toksyn z organizmu. Nadmierne spożywanie leków, nieodpowiednia dieta i bakterie odpowiadają za częste problemy z wątrobą.

Reklama

W celu oczyszczenia wątroby wystarczy użyć rozmoczonych w wodzie rodzynek. Jest to bardzo skuteczna metoda oczyszczania, która uwalnia organizm od toksyn. Zatrucie organizmu niekorzystnie na niego wpływa, zmniejszając zdolności organizmu do samouzdrawiania i redukując skuteczność przyjmowanych lekarstw. Wątroba w dużym stopniu odpowiada też za produkcję krwi.

Oczyszczanie wątroby jest nieskomplikowaną procedurą: na początku musisz znaleźć wysokiej jakości rodzynki (co wcale nie jest takie łatwe). Powinieneś unikać jasnych, żółtawych rodzynek. Jasny kolor wynika z mieszania rodzynek z dwutlenkiem siarki i jest typowym przykładem naruszenia standardów przechowywania i suszenia. Nie zwracaj uwagi także na „świecące” rodzynki, gdyż jest to także wynikiem stosowania chemicznych preparatów. Wysokiej jakości rodzynki będą pozbawione połysku, pomarszczone, niezbyt miękkie ani zbyt twarde (najlepsze są te, które w dotyku przypominają gumę) ziarenka muszą być dobrze chronione i nie być zniszczone.

Wrzuć do gorącej wody pół kubka rodzynek. Po 15 minutach rodzynki zaczynają uwalniać swoje odżywcze substancje do wody. Umieść przemyte rodzynki w kubku i odstaw je na 24 godziny. Następnego poranka wypij wodę rodzynkową oraz zjedz rodzynki na pusty żołądek. Powtarzaj terapię regularnie przez 4 dni. Miej zawsze przygotowaną miksturę, aby móc ją wypić zaraz po wstaniu z łózka.

Możesz wykonywać zabieg raz w miesiącu, ponieważ nie ma on skutków ubocznych. Co najbardziej interesujące, przygotowane tak rodzynki są pozbawione zawartego w nich naturalnie cukru. Włączając do swojej diety więcej świeżych warzyw i owoców zapewniasz swojej wątrobie poprawę ogólnej kondycji, a woda rodzynkowa stanowi doskonałe uzupełnienie diety.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama