Reklama

Woda magnezowa na ból głowy i mięśni

Prawidłowe stężenie magnezu w organizmie może prowadzić do niezwykłych korzyści dla zdrowia. Jeśli masz niski poziom magnezu, duża część funkcji życiowych w twoim ciele może pracować nieprawidłowo, co może narazić cię na różne choroby lub dolegliwości. Woda magnezowa to świetny sposób aby zapewnić twojemu organizmowi odpowiedni poziom magnezu. Łagodzi ona różnego rodzaju bóle w tym bóle głowy, mięśni. Przepis do wykonania takiej wody jest bardzo prosty. Spróbuj i ciesz się niezwykłymi korzyściami dla swojego zdrowia.

Reklama

Objawy niedoboru magnezu

Magnez jest niezbędny do utrzymania optymalnego stanu zdrowia. Jego niedobory mogą objawiać się zmęczeniem, astmą, skurczami mięśni, nieregularnym rytmem serca, drażliwością nerek lub wątroby, bezsennością, wysokim ciśnieniem krwi lecz to tylko niektóre z objawów. Suplementy diety zawierające magnez poprawiają jakość snu, zmniejszają bóle mięśni, a nawet ból migrenowy. Magnez jest po prostu uniwersalnym minerałem regulacyjnym, który pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitycznej w organizmie. Według badań klinicznych niedobór magnezu może powodować nagłe ataki serca. Magnez jest minerałem, który ma zdolność przekazywania sygnałów pomiędzy różnymi systemami w organizmie.

Jak powstaje wodorowęglan magnezu

Wody źródlane, wody lodowcowe filtrowane przez naturalne warstwy wulkaniczne są naturalnie wzbogacone w wodorowęglan magnezu, dlatego są one zazwyczaj dużo droższe. Udowodniono, że tego rodzaju wody mineralne wykazują działanie wysoce alkaliczne, co wpływa pozytywnie na jakość trawienia i poprawia wchłanianie innych substancji odżywczych. Wodorowęglan magnezu ma zdolność do neutralizowania kwasów ciała, co pomaga w utrzymaniu prawidłowego pH organizmu. Może ona również podnieść wydajność komórek. Istnieją pewne dowody świadczące o zapobieganiu toksyczności metali ciężkich jak ołów czy rtęć, dodatkowo pozwala na przejście w stan relaksu, poprawia pamięć oraz zdolności skupienia.

Jak przygotować w warunkach domowych?

Aby stworzyć w warunkach domowych własną wodę z wodorowęglanem magnezu musisz posiadać następujące rzeczy: butelka wody gazowanej i butelkę mleczka magnezowego. Mleko magnezowe zawiera wodorotlenek magnezu, który jest źródłem magnezu niezbędnego dla reakcji tworzenia wodorowęglanu magnezu. Schłodź litr wody gazowanej ( woda nie powinna zawierać innych dodatków poza dwutlenkiem węgla i ewentualnie małej ilości sodu). Wymierz około 45 ml mleka magnezowego i postaw obok. Wodorotlenek magnezu reaguje z dwutlenkiem węgla z wody, wiec zachowaj szczególną ostrożność. Ostrożnie otwórz wodę gazowaną i szybko dodaj mleczko magnezowe, zakręć i wstrząsaj przez około 30 sekund. Pozostaw wodę w lodówce na 30 minut po czym kolejny raz kilka razy nią potrząśnij. W rezultacie powstanie litr wody zawierającej około 1500 mg wodorowęglan magnezu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama