Reklama

Węgiel aktywowany: Odtruwa organizm i zmniejsza ilość promili we krwi

Węgiel aktywowany kojarzony jest przede wszystkim z leczeniem różnego rodzaju zatruć i biegunek. Lista jego cennych właściwości jest jednak znacznie dłuższa niż nam się wydaje. Wyjątkowo skutecznie odtruwa organizm i usuwa z niego niebezpieczne toksyny. Pomaga też zwalczyć skutki przedawkowania niektórych leków, wydatnie przyspiesza gojenie zakażonych rani i łagodzi swędzenie spowodowane ukąszeniem owadów czy wysypką. Co ciekawe, może też znacznie obniżyć ilość promili we krwi, zredukować ryzyko wystąpienia kaca, wybielić zęby czy też zniwelować problemy związane z uporczywym trądzikiem bądź ograniczyć przetłuszczanie się włosów.

Węgiel aktywowany a detoksykacja organizmu

Węgiel aktywowany jest wyjątkowo skutecznym i jednocześnie bezpiecznym środkiem służącym do detoksykacji organizmu; pozwala pozbyć się z niego nawet pestycydów, rtęci czy sztucznych nawozów. Niweluje też skutki przedawkowania niektórych leków. Największą skuteczność wykazuje, gdy jest aplikowany tuż po spożyciu niepożądanej substancji czy nadmiernej ilości leków. Można go stosować w celu sprowokowania wymiotów czy płukania żołądka, ale jest także wykorzystywany do leczenia bez konieczności opróżniania żołądka. Zalecana dawka to 1 g/kg m.c węgla rozpuszczona w 50-100 ml wody.

Węgiel aktywowany a zatrucia pokarmowe

Po węgiel aktywowany warto sięgać przy różnego rodzaju zatruciach pokarmowych, objawiających najczęściej nudnościami czy biegunką. Zalecana dawka w przypadku osób dorosłych to 25 gram, natomiast dzieci - 10 gramów dziennie. Aby zapobiec odwodnieniu organizmu, warto pamiętać o regularnym uzupełnieniu płynów.

Węgiel aktywowany a zatrucia alkoholowe

Być może mało kto o tym wie, ale węgiel aktywowany pomoże też usunąć z organizmu nadmiar toksyn, które powodują kaca. Wystarczy w tym samym czasie, co spożywamy alkohol, zaaplikować czarne tabletki, a znacznie obniżymy ilość promili we krwi. Zalecana dawka to cztery kapsułki węgla, które należy popić niewielką ilością wody.

Węgiel aktywowany a ukąszenia i użądlenia

Użądliła cię pszczoła i nie wiesz, jak poradzić sobie z uporczywym swędzeniem i pieczeniem? Wymieszaj dwie łyżki węgla aktywowanego z ½ łyżeczki oleju kokosowego i nałóż pastę na swędzące miejsce. Po kilkunastu minutach z pewnością odczujesz ulgę.

Węgiel aktywowany a gazy i wzdęcia

Zmagasz się z nieprzyjemnymi gazami i wzdęciami? Zaaplikuj dwie godziny przed posiłkiem od 500 do 1000 miligramów węgla aktywnego i popij lekarstwo szklanką wody. Szybko poczujesz ulgę. Najlepsze rezultaty leczenia osiągniesz regularnie nawadniając organizm. Węgiel aktywowany pomoże też na problemy z zaparciami. Wystarczy przed każdym posiłkiem spożywać dwie łyżeczki węgla aktywowanego rozpuszczonego w wodzie.

Węgiel aktywowany a problemy skórne

Nie bez powodu węgiel aktywowany znalazł też szerokie zastosowanie w kosmetyce. Wykorzystywany jako narzędzie do walki z problemami dermatologicznymi sprawdza się idealnie. Jeśli masz trądzik, zatkane pory lub twoja skóra nadmiernie ulega przetłuszczeniu, sięgnij po specjalną maseczkę. Do jej przygotowania potrzebne ci będą 2-3 łyżki węgla i taka ilość wody, która pozwoli ci uzyskać konsystencję pasty. Maseczkę nałóż na oczyszczoną skórę twarzy i szyi i pozostaw do wyschnięcia. Twoja cera będzie nie tylko gładka i przyjemna w dotyku, ale jednocześnie wolna od zanieczyszczeń.

Węgiel aktywowany a bielsze zęby

Chcesz zapobiec chorobie dziąseł, powstawaniu ubytków oraz nieświeżego oddechu i cieszyć się pięknym uśmiechem? Zanurz zwilżoną szczoteczkę w węglu aktywowanym i starannie wyszoruj nim zęby, podobnie jak robisz to, wykorzystując w tym celu tradycyjną pastę. Efekt miło cię zaskoczy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama