Reklama

Trzy skuteczne domowe sposoby na kaszel

Katar, chrypka, trudności z oddychaniem i nieustający kaszel. To klasyczne objawy wiosennego przeziębienia. Szczególnie męczący może być kaszel, który często nie pozwala nam złapać oddechu. Jak sobie z nim radzić? Najlepiej udać się do lekarza, który fachowo oceni sytuację. Ponadto, warto skorzystać również z naturalnych metod. Zapewniamy, że przyniosą one pożądane efekty. Oto trzy naprawdę skuteczne.

Reklama

Nawilżanie powietrza

To prosty trik, a znacznie poprawia samopoczucie. Odpowiednio nawilżone powietrze ułatwia oddychanie i pomaga rozrzedzić kaszel. Jeśli nie mamy w domu urządzenia, które nawilża powietrze, możemy użyć do tego butelki z atomizerem wypełnionej wodą z dodatkiem olejku eterycznego. W przypadku kaszlu najlepiej sprawdzi się olejek miętowy. Do wody wystarczy dodać kilka kropel i dobrze potrząsnąć butelką.

Inhalacje z ziemniaków

Tę oryginalną metodę stosowały nasze babcie i prababcie. Inhalacje z ziemniaków pomogą udrożnić zatkane zatoki, rozrzedzą wydzielinę w oskrzelach i ułatwią oddychanie. To wszystko dzięki witaminom, które znajdziemy w ziemniakach, a także właściwościom antybakteryjnym tego warzywa. By przygotować inhalacje, wystarczy zagotować kilka ziemniaków w mundurkach. Opary należy wdychać przez kilka minut pod przykryciem.

Syrop z cebuli, czosnku i miodu

Syrop z cebuli, czosnku i miodu to niezastąpiony naturalny lek na kaszel i przeziębienie. Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i leczniczo. Jego przygotowanie jest bardzo proste. Do kubeczka wrzucamy pokrojoną cebulę, rozgniecione trzy ząbki czosnku, dodajemy dwie łyżeczki miodu i dokładnie mieszamy całość. Następnie odstawiamy na godzinę do przegryzienia się składników. Syrop należy pić do czterech razy dziennie po dwie łyżeczki. Jeśli będzie zbyt gęsty, możemy dodać odrobinę wody.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama