Reklama

Sygnały mówiące, że nadszedł czas na oczyszczenie organizmu z toksyn

Nie czujesz się najlepiej i zastanawiasz się dlaczego? Drobne dolegliwości możesz zwalić na wiek, jednak mogą one również sygnalizować, że w twoim organizmie znajduje się duża ilość toksyn, czyli substancji, które są dla nas trujące. Jeśli przeprowadzić detoksykację, to wszystkie problemy mogą zniknąć. Jest wiele objawów mówiących o tym, że w naszym ciele znajdują się toksyny, a poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

Nadmierne kilogramy, których nie da się zrzucić

Jeśli próbujesz zrzucić wagę ćwicząc i licząc kalorie, a waga ani drgnie, to toksyny mogą być tego przyczyną. Wiele toksyn jest lipofilnych, czyli odkładają się one w tłuszczu. Do toksyn tych należą, dioksyny, PCB oraz wiele pestycydów. Dlatego wydaje się logiczne, że jeśli w organizmie jest ich za dużo, to zrzucenie wagi może okazać się niemożliwe.

Niewyjaśnione zmęczenie

Jeśli przesypiasz 8 godzin i nadal czujesz się zmęczony, to przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być toksyny. Ich duża ilość, to dodatkowe obciążenie dla twojego organizmu, co może przeciążać nadnercza. Przewlekły stres spowodowany toksynami może prowadzić do zaburzeń pracy tego narządu. Niektóre z toksyn mają także bezpośredni wpływ na nadnercza. Do takich substancji należy między innymi kofeina.

Bezsenność

Jeśli twój organizm jest pod wpływem stresu spowodowanego toksynami, to spod kontroli może wymknąć się kortyzol. Jest to hormon wydzielany wtedy, kiedy jesteś pod wpływem stresu. W normalnej sytuacji jego poziom jest najwyższy o poranku i najniższy wieczorem. Jednak kiedy jego wydzielanie jest zaburzone, to wieczorem jest go za dużo. Sprawia to, że masz zbyt dużo energii i nie możesz zasnąć. Bezsenność może się źle odbić na twoim zdrowiu, dlatego ważne jest chodzenie spać o danej porze i spanie co najmniej 8 godzin dziennie.

Roztargnienie

Wiele toksyn ma bezpośredni wpływ na mózg. Należą do nich między innymi aspartam i MSG (glutaminian sodu). Objawem w tym przypadku jest ciągłe roztargnienie. Ważne jest usunięcie tych substancji ze swojej diety, ponieważ są one ekscytotoksyczne, co oznacza, że komórki naszego mózgu są przez nie zabijane. Aspartam jest obecny w wielu bezcukrowych napojach, dietetycznych produktach oraz paście do zębów. MSG znajdziemy z kolei w przetworzonym jedzeniu.

Niewyjaśnione bóle głowy

Jeśli cierpisz na regularne i niewyjaśnione bóle głowy, to może być to znak, że w twoim organizmie znajduje się dużą ilość toksyn. Toksynami, które najczęściej powodują taki objaw są MSG oraz aspartam, które zostały już wspomniane powyżej. Jednak wiele innych toksycznych substancji powoduje ból głowy. Należą do nich metale ciężkie, sztuczne barwniki czy konserwanty.

Wahanie nastrojów

Jeśli masz wahania nastrojów, to może to oznaczać zaburzenia hormonów. Niektóre toksyny takie jak ksenoestrogeny powodują zaburzenia hormonalne zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Są to syntetyczne substancje chemiczne, które w organizmie zachowują się jak estrogen. Ich źródłem są PCB, BPA oraz ftalany. Unikanie plastiku powinno zmniejszyć ilość ksenoestrogenów.

Nieprzyjemny zapach ciała

Jeśli cierpisz na nieprzyjemny zapach z ust lub twoje gazy i kał mają brzydki zapach, to może to oznaczać zbyt dużą ilość toksyn, z którymi nie radzą sobie wątroba i jelita. Możesz pomóc swojej wątrobie suplementując ostropest plamisty, robiąc lewatywę z kawy lub oczyszczenie wątroby (używając do tego oliwy z oliwek i soku z cytryny). Oczyszczanie wątroby jest bardzo agresywną czynnością i trzeba ją dobrze zaplanować. Dla porównania, lewatywa z kawy jest o wiele prostsza. Oba sposoby są efektywne, jeśli chodzi o detoksykację wątroby.

Zaparcia

Bardzo ważne jest codzienne usuwanie z organizmu wszystkich złogów. Jeśli nie robisz tego codzienne, to toksyny są z powrotem wchłaniane do krwi. Picie większej ilości wody oraz zwiększenie spożycia błonnika może pomóc w zaparciach.

Bóle mięśni

Jeśli cierpisz na niewyjaśnione bóle mięśni, to może być to spowodowane toksynami. Niektóre z nich stymulują receptory bólowe w mięśniach, prowadząc do ich skurczy i ogólnego bólu. Toksyny mogą mieć na nie natychmiastowy efekt lub dać o sobie znać później. Zwraca uwagę na swoje codzienne aktywności, aby móc wyłapać powodujące problem toksyny.

Reakcje skórne

Twoja wątroba powinna być w stanie wyeliminować większość toksyn. Jednak jeśli jest ona przeciążona, to skóra może chcieć jej pomóc i wyeliminować je właśnie tą drogą. Może to prowadzić do powstania trądziku, wysypek lub czyraków.

Wrażliwość na zapachy

Jeśli jesteś bardzo wrażliwy na różne zapachy, to możesz mieć zbyt dużą ilość toksyn w organizmie. Jeśli wątroba sobie z nimi nie radzi, to możesz stać się bardziej czuły na niektóre zapachy. Może to prowadzić do bólów głowy i nudności.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama