Reklama

Sposoby na łzawienie oczu

Długie godziny spędzone przed komputerem, wiatr, suche powietrze, zbyt intensywne światło, alergia - wrażliwe oczy mogą łzawić z wielu powodów. Choć jest to bardzo uciążliwa przypadłość, istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które uwolnią nas od problemu. Dzięki nim jedyne łzy, jakie będą nam grozić, to łzy wzruszenia.

Mruganie

Jeżeli spędzasz dużo czasu przed monitorem komputera lub przed telewizorem, koniecznie dwa, trzy razy dziennie wykonuj ćwiczenie relaksujące i nawilżające zmęczone gałki oczne. Polega ono po prostu na tym, że przez dwie minuty, w odstępach co trzy, cztery sekundy, na zmianę zamykamy i otwieramy powieki.

Napar kolendrowy

Filiżankę wody wlej do niewielkiego garnka i zagotuj ją, dodając szczyptę kolendry. Gdy odwar wystygnie, dokładnie przemyj nim oczy. Zabieg ten złagodzi podrażnienia i zapobiegnie łzawieniu.

Przyciemniane okulary

Staraj się chronić oczy przed wiatrem i promieniami słonecznymi. W tym celu, nawet w pochmurne dni, noś duże, przylegające do twarzy okulary.

Herbaciany okład

W dużym kubku umieść dwie torebki czarnej herbaty i zalej je wrzątkiem. Gdy napar nabierze ciemnej barwy, wyjmij saszetki, odciśnij je i połóż na powiekach na kwadrans. Zabieg przyniesie ci ulgę, jeśli łzawienie jest wynikiem stanu zapalnego.

Sztuczne łzy w kroplach

Łzawienie może wynikać z mikrourazu na powierzchni gałki ocznej. W takim przypadku najlepiej byłoby sięgnąć po sztuczne łzy, które nawilżają oko oraz przyspieszają proces jego regeneracji.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama