Reklama

Sposoby na leczenie i zapobieganie grzybicy stóp

Grzybica stóp pojawia się częściej u mężczyzn i rozwija się w wilgotnym środowisku takim jak ciasne, grube buty. Kiedy twoje palce są ściśnięte (zazwyczaj przez buty) pomiędzy nimi tworzy się wilgotna przestrzeń, w której mogą zacząć rozwijać się grzyby. Aby pomóc ci w zwalczeniu tej przykrej dolegliwości przedstawiamy naturalne sposoby na odstraszenie niechcianego przyjaciela.

Reklama

Skrobia kukurydziana

Skrobia kukurydziana pochłania wilgoć jak nic innego. Jeśli najpierw przyrumienisz skrobię, to wyciągnie ona pozostałą w niej wilgoć.

Potrzebujesz...

1/2 szklanki skrobi kukurydzianej

ciepłą wodę

delikatne mydło

czysty, miękki ręcznik

piekarnik (opcjonalnie)

Wskazówki:

Rozgrzej piekarnik do 160 stopni. Wysyp 1/2 szklanki skrobi kukurydzianej (tyle aby pokryć obie stopy) na talerz i wstaw do piekarnika na kilka minut lub do momentu kiedy nabierze ona brązowego koloru. Jeśli chcesz możesz zbrązowić ją w garnku na kuchence przez krótki czas cały czas mieszając. Następnie wetrzyj skrobię w stopy i palce. Pozostaw ją na 5-10 minut, a następnie wytrzyj czystym ręcznikiem. Pamiętaj, aby umyć ręce po nałożeniu skrobi i po jej zmyciu.

Pozwól im oddychać!

Należy pamiętać, że ciepłe i wilgotne środowisko jest atrakcyjnym środowiskiem dla grzybów. Kiedy nie przebywasz w takim środowisku staraj się chodzić boso, a jeśli to możliwe to zakładać sandały lub buty z odkrytymi palcami. Jeśli twoje stopy nie wyglądają zbyt ładnie to na pewno nie chcesz ich pokazywać, jednak dzięki temu proces leczenia będzie przebiegał szybciej.

Mocz stopy w wodzie utlenionej

Woda utleniona jest idealnym środkiem do zabijania bakterii i grzybów, więc moczenie w niej stóp może przynieść ulgę w tej nieprzyjemnej dolegliwości jaką jest grzybica. Pomoże to także pozbyć się jej z paznokci. Pamiętaj, że podczas zabiegu możesz odczuwać pieczenie, szczególnie jeśli twoja skóra jest popękana.

Potrzebujesz...

około 500 ml 3% wody utlenionej

3,7 l czystej, destylowanej wody

butelka z dozownikiem (opcjonalnie)

Wskazówki

Zmieszaj 500 ml 3% wody utlenionej w 3,7 l letnie wody destylowanej. Mocz stopy przez 20-30 minut rano i wieczorem. Po tym czasie pozostaw je do wyschnięcia lub przepłucz i wytrzyj. Upewnij się, że woda utleniona ma 3%, ponieważ jeśli jej stężenie będzie wyższe to nie podziała ono na grzyby i może uszkodzić skórę. Woda utleniona o stężeniu 90% używana jest do produkcji paliwa rakietowego, a tego nie chcesz używać do leczenia swoich stóp!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama