Reklama

Soda oczyszczona na kamienie nerkowe - jak stosować?

Kamienie nerkowe mogą być wywołane wieloma różnorodnymi czynnikami. Jeśli mocz zawiera większą ilość wapnia, kwasu moczowego lub szczawianu wapnia niż może się w nim rozpuścić, tworzą się doskonałe warunki do powstania kamieni nerkowych. Uwarunkowania genetyczne, jak również styl życia także mogą przyczyniać się do zwiększenia zagrożenia kamieniami nerkowymi – weźmy choćby dietę wysokobiałkową, skazę moczanową, wysokie dawki witaminy D, czy zaburzenia przemiany materii.

Reklama

Jest jednak dobra wiadomość. Istnieje naturalny sposób zarówno na pozbycie się kamieni, jak i na spowolnienie procesu ich tworzenia. Wystarczy zastosować sodę oczyszczoną - powszechnie stosowaną do pieczenia, czyli wodorowęglanu sodu.

Badania przeprowadzone w Royal Hospital w Londynie wykazały, że ten domowy produkt działa tak skutecznie, że zapobiega konieczności przeprowadzania dializ. Pomógł nawet odwrócić proces uszkodzenia nerek do stanu, który nie wymagał już dalszych dializ!

Jak to działa?

Wodorowęglan sodu jest produkowany w naturalny sposób przez nerki. Kiedy proces ten ulega zaburzeniu, lub kiedy nerki nie są w stanie dostarczyć go do moczu (co jest powodowane wieloma przyczynami, niekoniecznie kamieniami nerkowymi), wodorowęglan może przeniknąć do krwi, powodując jej zakwaszenie. Kiedy nerki nie działają prawidłowo, jest im trudno usuwać kwas z krwioobiegu.

Brytyjscy naukowcy odkryli, że w przypadkach, kiedy wodorowęglan sodu użyty jest w terapii wraz ze standardowymi sposobami leczenia, powoduje spowolnienie procesu uszkodzenia nerek. W wyniku 2-letnich badań, okazało się, że tylko 6,5% uczestników wymagało dalszych dializ. To ogromy sukces biorąc pod uwagę fakt, że w grupie kontrolnej 33% pacjentów nadal zmuszonych było poddawać się dializie.

Kiedy wodorowęglan sodu (soda oczyszczona) jest podawany pacjentom doustnie, przy jednoczesnym prowadzeniu dializy krwi, trafia wprost do krwiobiegu i może wpłynąć na poprawę efektywności samej dializy. Zabezpiecza też nerki przed poparzeniem w procesie dializowania.

Jak stosować sodę oczyszczoną?

Sodę łatwo rozpuszcza się w wodzie i najczęściej przyjmowana jest doustnie. Należy pamiętać o przygotowaniu organizmu do codziennego spożycia tej substancji.

Pierwszego dnia należy rozpuścić pół łyżeczki pod językiem. Następnie można spróbować pić 1,5 litra wody dziennie z rozpuszczoną 1 łyżeczką sody i 0,5 łyżeczki soli kuchennej. Ta forma terapii może wpłynąć korzystnie także na inne dolegliwości nerek. Na przykład, oczywistym jest, że dieta bogata i tłuszcze i cukry „demoluje” nasze nerki. Dodanie do posiłków sody oczyszczonej naprawi szkody, jakie wyrządziliśmy w organizmie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama