Reklama

Słabe krążenie krwi, zimne ręce i stopy?

Słabe krążenie krwi to poważny problem zdrowotny i może być powodowany przez wiele czynników, takie jak palenie, brak aktywności fizycznej, cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca czy skurczem tętnic. Objawy słabego krążenia krwi mogą być różne, w zależności od miejsca w którym dochodzi do zaburzenia. Pacjenci cierpiący z powodu słabego krążenia krwi najczęściej skarżą się na kilka podstawowych objawów, takich jak drętwienie, brak czucia, opuchlizna, bladość skóry oraz trudno gojące się rany. Lekarze zwracają także uwagę na bladoniebieski odcień skóry, zawroty głowy, nudności, ogólne zmęczenie i uczucie rozbicia.

Reklama

Najczęstsze przyczyny, które mogą prowadzić do zaburzenia krążenia to zła dieta, brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej oraz różne choroby związane na przykład z układem sercowo-naczyniowym. Zdarza się również tak, że słabe krążenie jest dziedziczne i nie ma ono podłoża chorobowego, jednak takich osób jest niewielki odsetek. Nieodpowiednia dieta, w której brakuje witamin, minerałów i cennych kwasów tłuszczowych jest główną przyczyną problemów z krążeniem. Drugą przyczyną może być siedzący tryb życia, codzienna praca przed komputerem, która sprzyja ciągłemu pozostawaniu w jednej pozycji. Dlatego też, lekarze zalecają, aby robić sobie co 30 minut przerwę w pracy i przespacerować się nawet po korytarzu czy wokół budynku. Takim sposobem unikniemy problemów z krążeniem i zadbamy o swoje nogi. Oczywiście warto również od czasu do czasu wybrać się na siłownie lub basen, w celu pobudzenia prawidłowego krążenia.

Co jeszcze możemy zrobić, aby pobudzić krążenie?

Pij więcej wody

Wypijanie 8 szklanek wody każdego dnia to nasz obowiązek i nie powinniśmy o tym zapominać. Dostarczanie do organizmu odpowiedniej ilości płynu poprawi krążenie krwi, nawodni nasze ciało i pomoże pobyć się toksyn z organizmu. Ponadto, woda pomoże w transporcie składników odżywczych oraz tlenu do tkanek. Dzięki wodzie proces trawienia zostanie przyspieszony, a słabe krążenie krwi będzie tylko wspomnieniem.

Imbir

Regularne spożywanie imbiru pomoże zapobiegać chorobom układu krążenia oraz skrzepów krwi w organizmie. Imbir zawiera dwa silnie działające związki, które pomogą rozgrzać ciało i zwiększyć przepływ krwi.

Olejki eteryczne

Olejki eteryczne wykazują silne działanie na nasz organizm. Odpowiednio dobrany olejek potrafi skutecznie zwiększyć przepływ krwi i pobudzić naczynia włosowate. Co więcej, olejki eteryczne pomagają rozluźniać napięte mięśnie i łagodzić drętwienie nóg i rąk.

Pieprz cayenne

Pieprz cayenne jest bogaty w kapsaicynę, która wzmacnia tętnice i naczynia włosowate. Dodatkowo wspiera również serce i pomaga usuwać zatory, które osiadają na ścianach tętnic. Pieprz cayenne dzięki swoim właściwościom reguluje ciśnienie krwi i wspomaga krążenie.

Olej z ryb

Olej rybny to bogate źródło kwasów tłuszczowych omega 3, które skutecznie pozwalają usuwać złogi zalegające w tętnicach i pobudzać krążenie krwi. Kwasy tłuszczowe omega 3 pomagają również wpływać na HDL, czyli dobry cholesterol.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama