Reklama

Skuteczne i naturalne leczenie żylaków

Żylaki są jednym z najbardziej skomplikowanych schorzeń. Łącząc się z innymi schorzeniami tworzą rozpowszechnione krwawe wylewy na ciele. Żylaki są ciężkie do wyleczenia, a najlepszym sposobem na pozbycie się ich jest medycyna ludowa. Wprawdzie możesz leczyć się za pomocą przepisanych przez lekarza medykamentów, ale działają one jedynie w przypadku, gdy nie cierpisz na inne dolegliwości. W innym przypadku lepiej zastosować leczenie wywodzące się z rosyjskiej medycyny ludowej.

Reklama

Leczenie żylaków olejem czosnkowym

Olej czosnkowy stanowi jedno z najlepszych możliwych lekarstw na żylaki.

Leczenie żylaków tą metodą dostarcza szybkich rezultatów. U niektórych pacjentów widoczna poprawa obserwowana jest już po miesiącu stosowania kuracji.

Kuracja polega na wcieraniu oleju czosnkowego na miejsca w których występują żylaki. Możesz umieścić woreczek z miksturą na miejscu występowania wylewu i owinąć bandażem. Worek zakłada się wieczorem lub tuż przed spaniem i zdejmuje się o poranku.

Jak przygotować olej?

Pierwszą rzeczą, jakiej potrzebujesz jest 300-400 gramów czosnku. Włóż go do słoika i zalej oliwą z oliwek. Zanieś słoik w ciemne miejsce i przechowuj w temperaturze pokojowej. Będziesz wiedzieć, że mikstura jest gotowa, gdy olej czosnkowy wyraźnie oddzieli się od pozostałej zawiesiny i znajdzie się na górze słoika. Zanim użyjesz oleju musisz go przefiltrować trzy lub cztery razy przez gazę.

Leczenie żylaków octem jabłkowym

Ocet jabłkowy zawiera mikroelementy, witaminy, potas, żelazo, minerały oraz jod, które pomogą Ci pozbyć się żylaków. Ocet jabłkowy jest jedną z najskuteczniejszych substancji leczących żylaki, a przy tym nie występują w tej kuracji żadne skutki uboczne. Efekty stosowania będą widoczne już po 4 tygodniach.

Najłatwiejszą drogą stosowania oleju jest wcieranie go w miejsce występowania żylaków. Zamocz kawałek wełny w occie jabłkowymi pocieraj miejsce z krwistym wylewem. Rób to dwa razy dziennie przez miesiąc. Ocet można stosować także doustnie. Dla lepszych rezultatów kuracji wypijaj kubek wody wymieszany z dwiema łyżkami octu dwa razy dziennie.

Leczenie żylaków przy pomocy pokrzywy

Zanim zastosujesz poniższą metodę leczenia musisz wykazać się cierpliwością. Musisz wymieszać kilka różnych składników, żeby stworzyć miksturę.

Przygotuj napój w sposób podany poniżej:

Wymieszaj łyżkę stołową pokrzywy z 200ml wody i powoli podgrzewaj. Kiedy napój ostygnie podziel go na 3 części. Najlepsze rezultaty będą widoczne, gdy będziesz spożywać napój 3 razy dziennie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama