Reklama

Rumianek: naturalny środek na hemoroidy

Hemoroidy są tematem tabu dla wielu ludzi. Większość z nas nie lubi przecież mówić o tym, co się dzieje z intymnymi częściami jego ciała. W rzeczywistości jest to jednak stosunkowo często występująca dolegliwość. Hemoroidom często towarzyszą dodatkowe problemy, takie jak bardzo silny ból, nasilający się wraz z upływem czasu. Na szczęście odpowiednie leczenie pomoże wam szybko poradzić sobie z tym problemem.

Reklama

Rozwiązanie nr 1: Rumianek i róża

Wykonana z nich maść jest bardzo skuteczna w redukcji i eliminowaniu hemoroidów. Na początku umieść w naczyniu 250 mililitrów oleju z kiełków pszenicy, 10 gramów sproszkowanego rumianku i 2 płatki róży. Gotuj mieszaninę na wolnym ogniu przez około godzinę. Następnie odcedź ją i wymieszaj z 20 gramami wosku pszczelego i taką samą ilością lanoliny. Otrzymaną w ten sposób maść należy przechowywać w sterylnym pojemniku (wraz z ciepłą, przegotowaną wodą), aż ostygnie. Powinna być ona stosowana bezpośrednio na hemoroidy codziennie, aż ból całkowicie zniknie.

Rozwiązanie nr 2: Olejek z rumianku

Wystarczy kupić butelkę oleju rumiankowego i zastosować go bezpośrednio na hemoroidy. Jest on bardzo skuteczny w łagodzeniu objawów tej dolegliwości.

Rozwiązanie nr 3: Kąpiele w rumianku

Jest to wspaniały sposób na pozbycie się bólu. Wystarczy przez chwilę posiedzieć w odpowiednio przygotowanym roztworze. Można przygotować go dodając garść kwiatów rumianku do trzech litrów wrzącej wody. Mieszankę pozostaw na około 10 minut, a następnie przecedź i rozmieszaj z ciepłą wodą w wannie. Taka kąpiel powinna trwać około 15 minut. Powtarzaj ją codziennie, aż poczujesz się lepiej.

Rozwiązanie 4: Herbata rumiankowa

Środek ten skutecznie zmniejsza stany zapalne odbytu, zatrzymuje małe krwotoki i zapobiega bliznowaceniu. Zagotuj garść liści rumianku w litrze wody (przez około 10 minut). Pozwól substancji ostygnąć i wykorzystaj ją do obmycia hemoroidów. Środek stosuj tak długo, jak będzie to konieczne.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama