Reklama

Refleksologia ucha i klamerki - zaskakujący sposób na ból

Refleksologia ucha jest znana od tysięcy lat. Najprawdopodobniej wywodzi się ze stosowanej w Chinach akupunktury. Ulgę w bólu odczuwamy na skutek uciskania odpowiednich punktów na uchu, pokazanych na mapie obok. Żeby nie musieć ściskać ich cały czas, możemy wspomóc się... klamerkami do wieszania prania. Może to nie brzmieć jak konwencjonalny sposób na łagodzenie bólu, jednak jest bardzo skuteczny i tani. Dlatego zyskuje na popularności. W obrębie uszu znajduje się szereg punktów uciskowych połączonych z częściami ciała, które mogą wywoływać ból i podrażnienia. Poprzez ucisk tych punktów możesz zmniejszać ból w tych właśnie częściach ciała.

Reklama

Plecy i ramiona

Najwyższa część małżowiny usznej połączona jest z twoimi plecami i ramionami. Umieszczenie klamerki na tej części ucha wywoła ulgę, kiedy odczuwasz ból w tym obszarze i obniży napięcie mięśniowe. Stosuj kilka razy dziennie.

Organy wewnętrzne

Kolejny punkt ucha umiejscowiony poniżej, łączy się z organami wewnętrznymi. Użyj klamerki lub palców, aby wywołać ucisk na tę część ucha. Zabieg ten może przynieść ci ulgę i ukojenie. Pamiętaj, że jeśli masz do czynienia z przewlekłymi bólami, najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Stawy

Część środkowa wyższa ucha jest najbliżej związana z bólem i sztywnością w stawach. Zastosowanie klamerki do prania lub nacisku palcem może przynieść pożądaną ulgę. Długotrwałe problemy mogą spowodować konieczność wizyty lekarskiej, lecz czemu nie wypróbować najpierw powyższej metody.

Zatoki i gardło

Niższa środkowa część ucha jest połączona z zatokami i gardłem. Szukając ulgi w przeziębieniu lub infekcji zatok, zastosuj ucisk tej części ucha aby złagodzić stan zapalny wewnątrz organizmu. Klamerka może także pomóc w złagodzeniu uciążliwego bólu gardła.

Trawienie

Tuż powyżej płatka ucha znajduje się miejsce łączone z trawieniem. Użycie w tym miejscu klamerki w celu wywołania ucisku, może pomóc rozwiązać pomniejsze problemy trawienne i dolegliwości żołądka. Jeśli jesteś osobą, która często narzeka na żołądek, możesz chcieć spróbować wykorzystać tę metodę przed jedzeniem, jako środek zapobiegawczy.

Głowa i serce

Najniższe miejsce na uchu – płatek – jest połączony z dwiema najistotniejszymi częściami ciała – głową i sercem. Zastosowanie nacisku na tę część może skutkować poprawą funkcjonowania serca, lub uwolnić od napięcia. Ta metoda może być bardzo efektywna w radzeniu sobie z bólem głowy wywołanym zmianami ciśnienia atmosferycznego.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama