Reklama

Proste sposoby, aby pozbyć się wzdęć!

Większość z nas na pewno nie raz cierpiało z powodu wzdęć. Głównymi przyczynami wzdęć i uczucia pełności są pewne nawyki żywieniowe takie jak jedzenie z otwartymi ustami, dieta bogata w tłuszcze, zbyt niskie spożycie błonnika, zaburzenie pracy jelit, palenie oraz stres. Wszystkie te czynniki powodują problemy z układem trawiennym, który nie zbyt dobrze je znosi. Zresztą wzdęcia to tylko jeden z kilku objawów złego trawienia. Często można spotkać się z nudnościami, zgagą czy bólem brzucha, które spowodowane są złą dietą. Czasami problemy z trawieniem mogą być powodowane infekcjami przewodu pokarmowego lub nawet zaburzeń jelitowych.

Reklama

Czy są sposoby, aby pozbyć się wzdęć?

Oczywiście, że tak! Wystarczy tylko wprowadzić do swojej diety zdrowe produkty, pełne witamin i minerałów. Jest wiele przepisów, które bazują na zdrowych produktach i możemy bez przeszkód je zastosować w swojej kuchni. Porcja warzyw i owoców zjedzona każdego dnia to gwarancja nie tylko świetnej figury ale także, prawidłowej pracy jelit.

Warto również spróbować naturalnego koktajlu z imbiru i mięty, który świetnie sprawdzi się na problemy z przewodem pokarmowym. Wystarczy tylko posiekać korzeń imbiru z miętą, dodać przegotowanej wody i pozostawić na 30 minut. Po upływie zalecanego czasu wypijamy przygotowany napój i już po chwili po chwili poczujesz ulgę.

Korzeń imbiru jest składnikiem leczniczym od tysięcy lat. Stosowany był przez nasze prababcie jako recepta na problemy trawienne. Nie bez powodu był stosowany nawet przez starożytnych Greków, którzy odkryli jego cenne właściwości. Imbir stosuje się w celu łagodzenia nadmiernego działania przewodu pokarmowego oraz uwalniania go od problemu z gazami nagromadzonymi w jelitach. Dodatkowo wspomaga on aktywność jelit, które szybko ale łagodnie pozbywają się problemu. Ważne jest także, to że imbir łagodzi ból spowodowany uporczywymi wzdęciami.

Drugim składnikiem napoju jest mięta, która sprawdza się tak samo doskonale jak imbir. Jej naturalne składniki pomagają rozluźnić mięśnie oraz zachęcają jelita do płynnych ruchów. Dodatkowo olejek miętowy stymuluje wzrost enzymów trawiennych oraz wspomaga produkcję żółci w żołądku, dzięki czemu szybciej trawimy zjadane pokarmy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama