Reklama

Pięć sposobów na oczyszczenie organizmu

Lekarze uważają, że nerki i wątroba wykonują większość pracy, jeśli chodzi o oczyszczanie organizmu z toksyn. Jeśli nie pracują prawidłowo lub jesteś narażony na zanieczyszczone pożywienie, powietrze i wodę, to musisz zrobić coś więcej, aby toksyny nie zalegały w twoim organizmie. Poniżej znajdziesz kilka sposobów i wskazówek, jak oczyścić swój organizm, co bez wątpienia wpłynie pozytywnie na stan twojego zdrowia ogólnego i samopoczucia. Czego potrzebujesz? - świeże owoce i warzywa - sauna - dieta o ujemnym bilansie kalorycznym, jeśli jesteś osobą otyłą - leczenie Panchakarma

Reklama

Świeże owoce i warzywa

Ekstremalne zabiegi detoksykacyjne mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, dlatego przed rozpoczęciem takiej operacji musisz skonsultować się z lekarzem. Na początek powinieneś wykluczyć ze swojego pożywienia szybkie i niezdrowe jedzenie. Staraj się też ograniczyć do minimum żywność wysoko przetworzoną, cukier rafinowany oraz alkohole. Zamiast tego spożywaj więcej produktów pochodzenia organicznego, produktów nieprzetworzonych, świeżych owoców i warzyw. Większość lekarzy uważa, że to świetna alternatywa. W przypadku owoców zwróć uwagę na ich indeks glikemiczny, by ograniczyć spożywanie cukrów.

Sauna

Od czasu do czasu odwiedź saunę. Poprzez pocenie, organizm ludzki wydala część toksyn.

Leczenie Panchakarma

Leczenie Panchakarma to zestaw pięciu starożytnych technik medycyny tradycyjnej, których korzystne działanie zostało naukowo potwierdzone w przypadku oczyszczania organizmu z toksyn, zwiększania energii życiowej, oczyszczania umysłu oraz odmładzania organizmu. Obejmuje również saunę parową, masaże i aromaterapię.

Oczyszczaj jelita

Duża część toksyn, które są spożywane każdej doby, zatrzymuje się w okrężnicy. W związku z tym zachowaj witalność jelita grubego poprzez ćwiczenia oraz dietę bogatą w błonnik. Owoce, warzywa i zboża to wszystko, czego potrzebujesz, aby zmniejszyć stężenie toksyn w okrężnicy i pośrednio zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory jamy brzusznej.

Ważne

Nie ma potwierdzenia badaniami naukowymi, że środki przeczyszczające oczyszczają jelito grube w zdrowy sposób. Przeciwnie, jeśli nie są one z medycznego punktu widzenia przewidziane, mogą być niebezpieczne, powodując dehydratyzację, skurcze mięśni, a nawet zasłabnięcia. Redukcja masy tłuszczowej organizmu pomaga w łatwy sposób oczyścić organizm z toksyn, dlatego pomyśl również o tym, jeśli jesteś otyły. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na urządzenia i zabiegi oczyszczające, ponieważ wszystko co najważniejsze leży w twoich codziennych czynnościach i nawykach.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama