Reklama

Pięć naturalnych sposobów, aby pozbyć się bólu głowy

Częste bóle głowy to dość powszechny problem większej części społeczeństwa. Wiele osób nie wie jak poradzić sobie z cyklicznymi bólami głowy i sięga po tabletki na ból, które niszczą nasz żołądek i wątrobę. Niektórzy nie wiedzą, że wystarczy tylko kilka naturalnych sposobów, które pozwolą pozbyć się bólu głowy. Nie ma potrzeby truć się chemią z powodu bólu głowy, który można zwalczyć za pomocą prostych trików! Chcesz się przekonać jakie to triki? Poniżej przedstawiamy pięć genialnych i bardzo prostych sposobów.

Pij dużo wody

Wszyscy dookoła trąbią, że powinniśmy wypijać minimalnie osiem szklanek wody dziennie. Oczywiście nie jest to tylko i wyłącznie jakiś wymysł lekarzy czy dietetyków ale realny fakt, że nasz organizm potrzebuje wody, aby prawidłowo funkcjonować. Dlatego jeśli czujesz, że zaczyna Cię bolec głowa, to sięgnij po butelkę wody mineralnej, która dostarczy Ci nie tylko odpowiedniego nawodnienia ale również porcję minerałów. Więc drugim razem zanim sięgniesz po tabletkę przeciwbólową, uzupełnij najpierw płyny w organizmie.

Używaj olejków eterycznych

Olejki eteryczne od wielu lat są naturalnym lekarstwem na wiele dolegliwości, w tym pomagają nam na uporczywe bóle głowy. Olejek z bazylii, rumianku, lawendy, mięty, rozmarynu, majeranku oraz wielu innych ziół może działać na nasz organizm i łagodzić stres, zmęczenie, ból oraz wiele innych dolegliwości, które towarzyszą nam każdego dnia. Równie dobrze sprawdzi się olejek z pestek winogron, który sprawi, że od razu poczujesz ulgę. Jednak przed zastosowaniem oleju z pestek winogron warto najpierw spróbować go na niewielkim skrawku skóry, ponieważ jest on dość silny i może być drażniący dla niektórych osób.

Regularnie się ogrzewaj i dbaj o siebie

Wiele osób nie dba o siebie, szczególnie zimą i pozwala na to, aby organizm przemarzał, co prowadzi do wielu problemów. Każde przemoczenie obuwia może skutkować tym, że mogą się pojawić kłopoty z pęcherzem, nerkami czy właśnie nadmiernym bólem głowy, który może być powodowany chorymi zatokami. Ciepło jest również pomocne podczas bolesnych miesiączek, ponieważ ciepło powoduje, że skurcze stają się mniej bolesne i dzięki temu nie musimy sięgać po leki przeciwbólowe. Dodatkowo, ciepło jest relaksujące, pozwala wyciszyć i ukoić nerwy. Wyobraź sobie, że po każdym długim i ciężkim dniu bierzesz relaksującą kąpiel w gorącej wodzie z dodatkiem aromatycznego płynu do kąpieli…

Jedz zdrowe produkty

Może to nie pomóc na wszystkie dolegliwości, jednak rozwiąże problem z uporczywym bólem głowy. Najgorzej jest kiedy wstajemy rano i wychodzimy z domu nie jedząc śniadania. Jest to najgorsza rzecz, która możemy zrobić swojemu organizmowi! Nagły spadek cukru w organizmie może skutkować dziwnym uczuciem osłabienia oraz telepaniem rąk, mdłościami i ogólnym złym samopoczuciem. Dlatego, aby nie dopuścić do bólu głowy oraz innych objawów pamiętaj, aby jeść regularnie o stałych porach, zdrowe i pełnowartościowe posiłki.

Znajdź czas na odpoczynek dla swoich oczu

Jeśli po całym dniu przed komputerem odczuwasz straszny ból głowy, to pewne, że jest on spowodowany całodziennym przebywaniem w zamkniętym pomieszczeniu, przy sztucznym świetle przed szklanym ekranem. Wszelakie problemy z oczami są przyczyną bólu głowy i mogą powodować nawet dokuczliwe mdłości. Co możemy zrobić, aby pozbyć się bólu? Najprościej oczywiście wyłączyć komputer czy laptop i wyjść na świeże powietrze. Jednak to nie jest takie proste w momencie kiedy mamy ogrom pracy na głowie, która na nas nie poczeka. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest robić sobie regularne przerwy w trakcie pracy i wychodzić na świeże powietrze. Powinno to pomóc ukoić uporczywy ból głowy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama