Pięć domowych sposobów na ostrogi piętowe

Ostroga piętowa powstaje na skutek przewlekłego stanu zapalnego w okolicy kości piętowej. Ból pięty (z tyłu lub w środku) odczuwalny jest najpierw przy chodzeniu, ale z czasem przybiera na sile i nie ustępuje nawet, gdy siedzisz lub leżysz. Ból najczęściej łagodzimy środkami przeciwbólowymi i fizjoterapią. Okazuje się jednak, że istnieją również domowe sposoby na ostrogi piętowe. Jakie? Dowiesz się z tej porady.

Odpowiednie obuwie

Unikaj chodzenia na całkiem płaskich obcasach i w butach o twardej podeszwie. Dodatkowo, żeby odciążyć pięty, pomyśl o noszeniu wkładek żelowych lub podpiętek ortopedycznych.

Okład z lodu

Gdy dokucza ci silny ból pięty, przyłóż do niej bardzo zimny okład. Możesz zawinąć kilka kostek lodu w cienki, bawełniany ręcznik. Powtarzaj tę czynność za każdym razem, kiedy pojawia się ta dolegliwość.

Masaż aromatyczny

Ostrogę możesz próbować delikatnie rozmasować. Zabieg powinien trwać kilka minut. Do łagodzącego ból masażu warto wykorzystać odrobinę oliwy z oliwek zmieszanej z olejkiem lawendowym lub majerankowym.

Zabieg borowinowy


Rozdrobnij kostkę borowinową i wymieszaj ją z ciepłą wodą – do uzyskania jednolitej masy. Naczynie z masą umieść nad garnkiem gotującej się wody i ogrzej ją do temperatury ciała. Tak przygotowaną borowinę nałóż na chorą piętę, po czym owiń stopę bandażem elastycznym i ręcznikiem lub kocem, aby zminimalizować utratę ciepła.

Okład należy trzymać przez dwadzieścia minut. Tę terapię należy powtarzać raz dziennie.

Nacieranie chrzanem

Zetrzyj na tarce odrobinę korzenia chrzanu. Otrzymanymi wiórkami dokładnie natrzyj bolące pięty. Zabieg należy przeprowadzić tuż przed położeniem się do łóżka.

Unikniesz podrażnienia skóry, jeżeli przed nacieraniem zabezpieczysz ją tłustym kremem. Nacieranie przyniesie rezultat po przynajmniej miesiącu stosowania.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama