Palma sabałowa: Naturalny lek na potencję i afrodyzjak

Palma sabałowa to roślina występująca na terenach Ameryki Północnej i Południowej oraz w zachodnich Indiach. Już na początku XIX wieku Indianie stosowali ją w celach leczniczych. Między innymi dlatego owoce palmy stały się przedmiotem badań wielu naukowców. Szczególnie powinni się nimi zainteresować mężczyźni, ponieważ owoce pomagają walczyć z przerostem prostaty, stanem zapalnym jąder czy problemami z erekcją. Ekstrakt z owoców palmy sabałowej spowalnia także proces łysienia i jest naturalnym afrodyzjakiem. Jego spożywanie przynosi również wiele innych zdrowotnych korzyści. Sprawdź, gdzie kupić ekstrakt z owoców i jak go stosować, by cieszyć się zdrowiem i witalnością.

Jak wygląda palma sabałowa?

Roślina pochodząca z tropikalnych wysp rośnie zazwyczaj na wysokość dwóch metrów. Jej liście są sztywne i osiągają do 70 cm. Palma kwitnie od kwietnia do lipca, a jej owoce początkowo wyglądają jak jagody. Z czasem ich barwa zmienia się z ciemnoczerwonej na niebiesko-czarną, a rozmiarem przypominają dojrzałe oliwki. To właśnie wysuszone owoce posiadają wiele leczniczych właściwości – wszystko dzięki zawartym w nich wolnym kwasom tłuszczowym, fitosterolom i flawonoidom.

Wpływ owoców palmy sabałowej na zdrowie

Ekstrakt z owoców palmy sabałowej jest naturalnym preparatem stosowanym w leczeniu przerostu prostaty. Hamuje wpływ androgenów na prostatę, wykazuje też właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe w obrębie tego gruczołu. Chroni to przed rakiem prostaty i eliminuje uciążliwe dolegliwości, takie jak ból w trakcie oddawania moczu. Pomaga także zwalczyć stan zapalny jąder oraz problemy z erekcją. Nie bez przyczyny palmę nazywa się naturalnym afrodyzjakiem – wzmaga pociąg seksualny zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Wyciąg z owoców palmy wspiera także funkcjonowanie układu moczowego – chroni przed tworzeniem się kamieni nerkowych, zapobiega infekcjom i nietrzymaniu moczu.

Owoce palmy sabałowej są również skuteczne w walce z łysieniem androgenicznym. Zmagają się z nim mężczyźni po 40. roku życia oraz kobiety w okresie menopauzy. Odpowiada za nie zbyt duża ilość dihydrotestosteronu – hormonu, którego produkcję hamują substancje występujące w owocach palmy. Dzięki ich stosowaniu włosy stają się gęstsze i zdrowsze, a co najważniejsze – wypadają w mniejszych ilościach. Pierwsze efekty pojawiają się po miesiącu, ale dla trwałego efektu ekstrakt powinno się stosować przynajmniej przez pół roku. W niektórych przypadkach owoce palmy poprawiają także kondycję skóry i pomagają w leczeniu trądziku.

Gdzie kupić ekstrakt i jak go stosować?

Na polskim rynku dostępne są liczne suplementy diety zawierające wyciąg z owoców palmy sabałowej, ale w aptece należy pytać o produkty lecznicze posiadające specjalny atest. Zawierają one właściwą dawkę i podlegają Głównemu Inspektoratowi Farmakologicznemu. Lek powinno się przyjmować przez 4-6 miesięcy, a optymalna dzienna dawka to 800-1200 mg na dobę. W przypadku leczenia łysienia polecane są specjalne odżywki i szampony z wyciągiem z palmy.

Kiedy uważać na owoce palmy sabałowej?

Osoby cierpiące na przewlekłe choroby powinny skonsultować z lekarzem przyjmowanie ekstraktu z palmy, ponieważ może on wchodzić w interakcje z niektórymi lekami stosowanymi w chorobach układu krążenia. Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest również ciąża i karmienie piersią, a także zażywanie tabletek antykoncepcyjnych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama