Reklama

Oto dlaczego chorym w szpitalach podaje się żelatynę

Żelatyna wykonana jest z prolin i glicyny, które są aminokwasami. Wiele osób - ze względu na stosowaną dietę - cechuje się ich niedoborem. Tymczasem aminokwasy są bardzo ważne dla dobrego stanu skóry, włosów, paznokci, wzrostu, układu odpornościowego i regulacji masy ciała. Glicyna sprawia, że jedna trzecia aminokwasów żelatyny ma właściwości przeciwzapalne, przyspiesza gojenie ran oraz poprawia jakość snu. Jest ona podawana w postaci klarownego płynu, dzięki czemu stanowi jeden z najprostszych składników, które organizm może strawić i wchłonąć.

Reklama

Wspomaga prawidłową pracę jelit

Wielu pacjentów spożywa żelatynę właśnie dlatego, że ich żołądek nie jest w stanie przyjmować normalnego pokarmu. Kiedy osoba jest chora, organizm potrzebuje czegoś wartościowego, a jednocześnie łatwego do strawienia.

Galaretki - których jednym z głównych składników jest żelatyna - mogą poprawić wytrzymałość i integralność przewodu pokarmowego oraz zwiększyć wydzielanie kwasów żołądkowych i przywrócić zdrową wyściółkę śluzówki żołądka.

Ponadto żelatyna absorbuje wodę i pomaga utrzymać płyny w przewodzie pokarmowym. Wspomaga też prawidłową pracę jelit oraz reguluje wypróżnienia.

Korzyści zdrowotne

Żelatyna jest bogata w białko, w naturalny sposób wiąże wodę i ułatwia transport pokarmu w przewodzie pokarmowym, poprawia ogólny stan zdrowia stawów i kości - dzięki zawartości aminokwasów, które wzmacniają chrząstki, zmniejsza nietolerancję żywności i łagodzi alergię. Żelatyna ma również zdolność usuwania toksyn z organizmu, a dzięki zawartości aminokwasu glicyny pomaga wątrobie usuwać toksyny na zewnątrz organizmu.

Poczujesz się młodziej i zdrowiej

Zawiera ona także kreatynę, która jest idealna dla zdrowia skóry, zębów, paznokci i włosów. Poprawia elastyczność skóry, ponieważ składa się z kolagenu, a jej regularne spożywanie sprawi, że poczujesz się młodziej i zdrowiej. Dzięki glicerynie, która ma właściwości lecznicze i przeciwzapalne, korzystnie wpływa na proces szybszego gojenia ran. Dodatkowo poprawia również jakość snu, jest skuteczna w leczeniu bezsenności oraz stymuluje funkcje poznawcze. Pomaga również w utracie wagi, a według ekspertów stymuluje produkcję ludzkiego hormonu wzrostu i poprawia metabolizm.

Oto przepis na pyszną galaretkę

- trzy porcje żelatyny,

- filiżanka zielonej herbaty,

- szklanka świeżych truskawek lub soku winogronowego,

- kubek soku pomarańczowego

- stewia lub miód

Przygotowanie polega na gotowaniu zielonej herbaty i dodanie do niej odrobiny miodu lub stewii. Następnie dodaj żelatynę, mieszaj aż się rozpuści. Pozostaw do ostygnięcia. Następnie dodaj sok z winogron i pomarańczy i dokładnie wymieszaj. Na koniec wlej do pojemnika i włóż do lodówki na około trzy godziny. Galaretka jest gotowa. Smacznego.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama