Reklama

Olejek z oregano na kurzajki

Olejek z oregano otrzymywany z wieloletniego zioła oregano, pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „radość z góry”. Oprócz działania przeciwko szczepom bakterii takim jak Salmonella i E.cola, olejek z oregano wykazał szereg pozytywnych zastosowań w walce z innymi pasożytami.

Reklama

Jak zwalczać kurzajki?

Aby olejek z oregano skutecznie mógł działać przeciwko kurzajkom, należy zmieszać jedną łyżeczkę olejku z oregano z około ośmioma łyżeczkami oleju kokosowego lub oliwy z oliwek. Mieszanina ta pomaga rozcieńczyć olejek oregano przy jednoczesnym zachowaniu integralności olejku. Obecnie stosuje się mieszaninę około cztery do sześciu raz w ciągu dnia. Można również dodać opatrunek nad kurzajkę. To może przyśpieszyć proces. Po około tygodniu stosowania oleju z oregano można zauważyć znaczącą różnicę w wielkości brodawek.

Inne korzyści z olejku z oregano

Oprócz walki z kurzajkami, olej z oregano jest cennym nabytkiem dla codziennej dawki żywieniowej. Jednym z przykładów jest przyśpieszenie spalania tłuszczu ze względu na zawartość karwakrolu, który zmniejsza szybkość przybierania na wadze. Ponadto zwiększa odporność na przeziębienia i grypy.

Może być także skutecznym remedium w walce z chorobą wrzodową żołądka i alergiami. Takie właściwości dają nieograniczone zastosowanie olejku z oregano, które wykracza poza wspomniane kurzajki. Organiczny olej z oregano jest idealny do codziennego spożycia i medycznego zastosowania.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama