Reklama

Olej z wiesiołka – skuteczny sposób na trądzik

Wiesiołek to bardzo niepozorna roślina o niezwykłych właściwościach, które docenił przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny. Olej wyciskany jest z nasion rośliny i zawiera wiele cennych składników: nienasycone kwasy tłuszczowe (kwas linolenowy i gamma-linolenowy), enzymy, witaminę E, cynk, selen, wapń, magnez. Może być stosowany zewnętrznie lub wewnętrznie. Jego stosowanie nie wykazuje poważnych skutków ubocznych, a cena jest przyjazna.

Olej wiesiołkowy a cera trądzikowa

Najcenniejszym składnikiem oleju, jeśli chodzi o wpływ na cerę trądzikową, jest kwas linolenowy i gamma-linolenowy. Zmniejszają one stan zapalny, dlatego kiedy skóra jest zaczerwieniona i podrażniona, olej z wiesiołka przynosi szybką ulgę. Wzmacniają też membrany i przestrzeń międzykomórkową, usuwają toksyny i chronią przed wolnymi rodnikami. Ponadto kwasy nienasycone zmniejszają wydzielanie sebum, a tym samym minimalizują ryzyko wystąpienia zmian trądzikowych.

Stosowanie

Olej może być przyjmowany doustnie, w postaci kapsułek lub aplikowany bezpośrednio na skórę. Aby cera przyzwyczaiła się do oleju, przez pierwszy tydzień należy go stosować co drugą noc, później – każdej nocy. Rano należy przemyć twarz delikatnym kosmetykiem myjącym. Trwająca 90 dni kuracja powinna przynieść spektakularne efekty.

Skutki uboczne

Nie odnotowano poważnych skutków ubocznych będących konsekwencją przyjmowania oleju z wiesiołka. U niektórych osób może jednak pojawić się biegunka, łagodny ból brzucha, ból głowy, nudności. Jeśli olej podrażnia skórę lub wystąpią któreś z wymienionych skutków stosowania doustnego, należy zaprzestać stosowania.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama