Reklama

O czym świadczy trądzik na różnych częściach ciała?

Wypryski są bardzo częstą przypadłością, ale u niektórych ich występowanie może okazać się prawdziwym problemem. Około jedna czwarta mężczyzn i kobiet walczy z trądzikiem na twarzy, ale jedna trzecia z nich cierpi na trądzik również na innych częściach ciała. Chociaż wielu ludzi może wstydzić się trądziku ze względów estetycznych, trzeba zdać sobie sprawę, że u jego podłoża mogą leżeć różne choroby. Oto, o czym może świadczyć trądzik na różnych częściach ciała.

Reklama

Trądzik na klatce piersiowej

Jeśli nie nosisz podrażniających skórę materiałów syntetycznych takich jak poliester, sztuczny jedwab czy nylon, trądzik taki może być wywołany infekcją grzybiczą albo alergią. Problem wówczas leży w twoim układzie trawiennym. Zbyt duża ilość cukru w organizmie sprzyja rozwojowi drożdżaków, a nadwrażliwość na pewne pokarmy może wywołać objawy ze strony układu odpornościowego.

Kark i ramiona

Trądzik na tych miejscach ciała może być spowodowany zbyt ciasnym, nieprzepuszczającym powietrza ubraniem i obtarciami od plecaka czy torebki. Jednak może być to również skutek zbyt wysokiego poziomu stresu lub spożywania zbyt dużej ilości przetworzonych cukrów.

Trądzik na brzuchu

Trądzik na brzuchu to niezbyt często występująca dolegliwość. Jeśli jednak nas dopadnie, powinniśmy zacząć nosić luźniejsze ubrania z naturalnych tkanin oraz unikać jedzenia przetworzonych cukrów.

Trądzik na rękach

Czy zauważyłaś twarde, guzkowate, podobne do trądzikowych wypryski na przedramionach lub ramionach? To rogowacenie mieszkowe, nie trądzik, choć może tak wyglądać. To częsty sygnał istniejących w organizmie niedoborów żywieniowych spowodowanych nieprawidłowym wchłanianiem lub złą dietą.

Trądzik na plecach

Trądzik na plecach może być spowodowany wieloma czynnikami, od zbyt tłustego jedzenia do zbyt ciasnych, nieprzepuszczających powietrza, ubrań. Inne potencjalne przyczyny to nieregularny sen, nadmierne pocenie się i alergie skórne. Jeśli masz trądzik na którejś z wymienionych części ciała, zastanów się, co może być jego przyczyną i podejmij odpowiednie kroki.

Trądzik na nogach

Trądzik na nogach, szczególnie w okolicach ud, może świadczyć o nadwrażliwości lub alergii na substancje chemiczne w produktach przeznaczonych do pielęgnacji ciała, mydłach, barwnikach, perfumach czy detergentach. Częste golenie może być również przyczyną wrastania włosków.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama