Reklama

Niezawodne naturalne sposoby na pozbycie się kurzajek

Kurzajki pojawiają się zwykle na dłoniach, stopach i powiekach. Czasami też w obszarze narządów płciowych. To irytująca przypadłość, do tego mocno wstydliwa. Ale nie daj się kurzajkom. Istnieją naturalne sposoby na pozbycie się ich:

Cytryna

Wyciśnij sok i wacikiem wcieraj go w zainfekowane miejsce dwa razy dziennie. Aż do czasu zniknięcia kurzajek.

Proszek do pieczenia

Proszek do pieczenia to kolejny naturalny sposób na pozbycie się tej przypadłości. Co zrobić? Zmieszaj łyżeczkę octu z proszkiem do pieczenia i nakładaj na zmienione miejsca dwa razy w ciągu dnia.

Ocen jabłkowy

Jest uznawany za jeden z najskuteczniejszych i kompletnie bezbolesnych sposobów pozbycia się kurzajek. Ma właściwości podrażniające, które skutecznie niszczą wirusy wywołujące kurzajki. Aby zadziałał najlepiej zmocz wacik w occie jabłkowym, przyłóż do miejsca, gdzie pojawiła się kurzajka i przytrzymaj bandażem lub plastrem. Zrób to wieczorem, by ocet mógł działać przez całą noc. Kurzajki będą zanikać. Ten proces może potrwać parę tygodni.

Czosnek

Kojarzysz zapach czosnku? Trudno się dziwić, że zabija kurzajki. Jak? Musisz wycisnąć z niego sok i potraktować nim kurzajkę.

Warzywa

Spokojnie, nie sugerujemy, żebyś obkładał kurzajki gotowaną brukselką, ale jeśli je masz, powinieneś zadbać o dietę, by wesprzeć organizm w ich zwalczeniu i naprawie uszkodzonych tkanek. Potrzebujesz pokarmów bogatych w błonnik, witaminę C i E. Pamiętaj też, by pić dużo wody, lub płynów, by skóra była nawilżona.

Olejki eteryczne

Możesz zastosować wiele olejków eterycznych, by przyspieszyć gojenie się śladów po usuniętych kurzajkach. Możesz użyć następujących olejków: z goździków, lawendy, i cytryny. Jak korzystać z ich dobrodziejstw? Umieść kilka kropel na bliźnie po kurzajkach i wmasuj w skórę. Dla lepszych rezultatów możesz użyć kilku olejków na raz. Stosuj aż do całkowitego zniknięcia śladu na skórze.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama