Reklama

Niewydolność nerek: Jak jej zapobiegać?

Zmęczenie, nadmierne pragnienie, ciemno-różowy pienisty mocz i opuchnięte powieki - to najczęstsze symptomy niewydolności nerek. Zwykle schorzeniu towarzyszą też obrzęki, które mogą prowadzić do nieodwracalnych zniszczeń i powodować choroby najważniejszych organów - serca i nerek. Jak zatem odpowiednio dbać o podstawowe i jednocześnie niezbędne filtratory naszego organizmu? Poniżej prezentujemy listę czternastu produktów żywieniowych, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie nerek.

Reklama

Jabłka

Jabłka są bogatym źródłem potasu, który jest istotny dla naszego układu sercowo-naczyniowego. Możesz je śmiało jeść, nawet jeśli jesteś dializowany.

Winogrona

Dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy winogrona stanowią znakomity środek zaradczy przeciwko chorobom nerek. Zjadaj piętnaście winogron każdego dnia, aby zalkalizować krew i ustabilizować pracę nerek.

Żurawina

Żurawina stanowi popularny składnik kuracji pomagających zwalczyć infekcje układu moczowego domowej roboty. Zakwasza mocz, co pomaga walczyć z infekcją i uniemożliwia bakteriom przywieranie do ścian pęcherza. Sok z żurawiny może także rozpuszczać kamienie nerkowe i im zapobiegać, dlatego pozytywnie wpływa również na nerki.

Cytryna

Cytryna zawiera kwas cytrynowy, który może rozpuszczać znajdujące się w nerkach kamienie nerkowe i zapobiega przywieraniu do nich różnych substancji, przez co utrudnia ich powiększanie się.

Imbir

Imbir pobudza przepływ krwi i oczyszczanie jej z toksyn. Może także zapobiegać bólom pleców i stanowi naturalny sposób radzenia sobie z rozmaitymi problemami trawiennymi.

Kurkuma

Kurkuma to silny środek przeciwzapalny, który zapobiega zlepianiu się płytek krwi, co zmniejsza ryzyko tworzenia się zakrzepów krwi.

Natka pietruszki

Pietruszka to prawdopodobnie najlepszy i jednocześnie naturalny środek moczopędny. Pomaga zwalczać infekcje układu moczowego i zapobiega tworzeniu się kamieni nerkowych, chroniąc twoje nerki przez uszkodzeniem.

Mniszek lekarski ,/b>

Mniszek lekarski może uwolnić nas od obrzęków i jest naturalnym sposobem na problemy trawienne.

Pokrzywa

Lekarze zalecają pacjentom cierpiącym na problemy z prostatą picie herbatki z pokrzywy, która pomaga radzić sobie z objawami powiększonej prostaty i redukuje obciążenie nerek. Herbatka z pokrzywy jest także pomocna w przypadku kataru siennego, infekcji układu moczowego, zapalenia ścięgna, skurczów oraz ugryzień owadów.

Prawoślaz lekarski

To roślina o właściwościach moczopędnych, która pobudza przepływ moczu i usuwa toksyny z jelita grubego, nerek i wątroby.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama