Niewydolność nerek: Jak jej zapobiegać?

Zmęczenie, nadmierne pragnienie, ciemno-różowy pienisty mocz i opuchnięte powieki - to najczęstsze symptomy niewydolności nerek. Zwykle schorzeniu towarzyszą też obrzęki, które mogą prowadzić do nieodwracalnych zniszczeń i powodować choroby najważniejszych organów - serca i nerek. Jak zatem odpowiednio dbać o podstawowe i jednocześnie niezbędne filtratory naszego organizmu? Poniżej prezentujemy listę czternastu produktów żywieniowych, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie nerek.

Jabłka

Jabłka są bogatym źródłem potasu, który jest istotny dla naszego układu sercowo-naczyniowego. Możesz je śmiało jeść, nawet jeśli jesteś dializowany.

Winogrona

Dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy winogrona stanowią znakomity środek zaradczy przeciwko chorobom nerek. Zjadaj piętnaście winogron każdego dnia, aby zalkalizować krew i ustabilizować pracę nerek.

Żurawina

Żurawina stanowi popularny składnik kuracji pomagających zwalczyć infekcje układu moczowego domowej roboty. Zakwasza mocz, co pomaga walczyć z infekcją i uniemożliwia bakteriom przywieranie do ścian pęcherza. Sok z żurawiny może także rozpuszczać kamienie nerkowe i im zapobiegać, dlatego pozytywnie wpływa również na nerki.

Cytryna

Cytryna zawiera kwas cytrynowy, który może rozpuszczać znajdujące się w nerkach kamienie nerkowe i zapobiega przywieraniu do nich różnych substancji, przez co utrudnia ich powiększanie się.

Imbir

Imbir pobudza przepływ krwi i oczyszczanie jej z toksyn. Może także zapobiegać bólom pleców i stanowi naturalny sposób radzenia sobie z rozmaitymi problemami trawiennymi.

Kurkuma

Kurkuma to silny środek przeciwzapalny, który zapobiega zlepianiu się płytek krwi, co zmniejsza ryzyko tworzenia się zakrzepów krwi.

Natka pietruszki

Pietruszka to prawdopodobnie najlepszy i jednocześnie naturalny środek moczopędny. Pomaga zwalczać infekcje układu moczowego i zapobiega tworzeniu się kamieni nerkowych, chroniąc twoje nerki przez uszkodzeniem.

Mniszek lekarski ,/b>

Mniszek lekarski może uwolnić nas od obrzęków i jest naturalnym sposobem na problemy trawienne.

Pokrzywa

Lekarze zalecają pacjentom cierpiącym na problemy z prostatą picie herbatki z pokrzywy, która pomaga radzić sobie z objawami powiększonej prostaty i redukuje obciążenie nerek. Herbatka z pokrzywy jest także pomocna w przypadku kataru siennego, infekcji układu moczowego, zapalenia ścięgna, skurczów oraz ugryzień owadów.

Prawoślaz lekarski

To roślina o właściwościach moczopędnych, która pobudza przepływ moczu i usuwa toksyny z jelita grubego, nerek i wątroby.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama

Reklama