Reklama

Naturalny eliksir na bóle stawów

Naturalny eliksir z pokrzywy, kurkumy i miodu wykazuje bardzo silne działanie przeciwzapalne, dzięki czemu nie tylko eliminuje choroby bakteryjne, ale jednocześnie sprzyja naturalnej ochronie organizmu. Domowe lekarstwo składające się z tych trzech leczniczych produktów pomoże ci wyeliminować objawy alergii, zmniejszyć symptomy chorób stawów - w tym reumatoidalnego zapalenia stawów - i rozrzedzić wydzielinę płuc, a co najważniejsze może być śmiało przyjmowane także przez dzieci.

Naturalny eliksir przygotowany z pokrzywy, kurkumy i miodu dostarczy ci solidnej dawki minerałów, węglowodanów i witamin, co jest szczególnie korzystne dla osób ze zdiagnozowaną anemią.

Jakie składniki są potrzebne do przygotowania preparatu?

Przygotuj:

- 15 garści świeżych, młodych liści pokrzywy,

- 3 łyżki zmielonej kurkumy,

- 1 litr naturalnego miodu dobrej jakości.

Uwaga: Do przygotowania eliksiru używamy tylko liści. Nie zbieraj łodyg, kwiatów lub kwitnących części.

Jak działa pokrzywa?

Pokrzywa jest od wieków stosowania w leczeniu rozmaitych chorób. Wykazuje działanie przeciwzapalne i antyhistaminowe; dzięki czemu oczyszcza drogi oddechowe, rozluźnia zwężone oskrzela, łagodzi objawy alergii i kataru siennego. Liście pokrzywy stanowią bogate źródło chlorofilu, witamin i minerałów. Ponadto ziele zawiera w swoim składzie związki, które mogą przyczynić się do złagodzenia bólu, obrzęków i stanów zapalnych stawów.

Jak działa kurkuma?

Kurkuma dzięki solidnej porcji polifenoli wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające i antynowotworowe. Ponadto wpływa korzystnie na proces obniżania cholesterolu we krwi i utrzymuje poziom lipoprotein o niskiej gęstości w ścianach tętnic.

Jak działa miód?

Z kolei miód wykazuje działanie przeciwbakteryjne, ponieważ zawiera solidną porcję glukozy, która absorbuje wodę z komórek bakteryjnych - poprzez proces zwany osmozą - dzięki czemu odwadnia komórki bakteryjne i skutecznie je zwalcza. Regularne spożywanie miodu może wzmocnić układ odpornościowy, układ krwionośny, a w szczególności samo serce i chroni przed zawałem, a także poprawia funkcjonowanie przewodu pokarmowego.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama