Reklama

Naturalny antybiotyk na infekcje pęcherza moczowego

Wiele kobiet boryka się z problemem częstych infekcji dróg moczowych. Zwykle infekcja daje o sobie znać w podobny sposób. Zaczyna się od uczucia pieczenia przy oddawaniu moczu, a po jakimś czasie zaczynasz ciągle "latać" do toalety. Jednak w momencie kiedy znajdziemy się w toalecie, pojawia się problem z oddaniem moczu. Często też próbom towarzyszy straszny ból i pieczenie w okolicy cewki moczowej, które jest trudno wytrzymać. Wiele kobiet cierpi z powodu infekcji tak często, że lekarstwa, najczęściej na bazie furaginy przestają działać.

Reklama

Według statystyk zapalenie pęcherza moczowego ma co pięta kobieta na świecie. Infekcje są spowodowane przez bakterie E. coli, a za częste infekcje odpowiada również budowa anatomiczna kobiety. Cewka moczowa kobiet ma zaledwie około 5 centymetrów długości, dlatego infekcja bardzo szybko może przedostać się do pęcherza. Oprócz tego cewka moczowa znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie odbytu i pochwy, co dodatkowo ułatwia zadanie drobnoustrojom.

Jeśli w odpowiednio krótkim czasie zareagujemy na rozwój infekcji, możemy dość szybko uporać się z problemem. Ważne jednak, aby działać zdecydowanie, na początek kobietom z infekcją zaleca się pić dużo wody, która wypłucze bakterie z układu moczowego. Oprócz picia dużej ilości wody mineralnej, można śmiało przygotować domowy antybiotyk przeciwko infekcjom dróg moczowych.

Składniki potrzebne do przygotowania antybiotyku:

-200 ml oliwy z oliwek

- 250 gram naturalnego miodu

- 250 gram skórki z cytryny

- garść natki pietruszki

Sposób przygotowania:

Natkę pietruszki siekamy drobno i miksujemy w blenderze wraz z innymi składnikami, aż do momentu uzyskania jednolitej mieszaniny. Przelewamy zawartość kubka z blendera do plastikowego pojemnika z przykrywką i wkładamy do lodówki. Codziennie rano na czczo przyjmujemy łyżkę antybiotyku i przepijamy niewielką ilością wody.

Głównym składnikiem domowego antybiotyku jest natka pietruszki, która zawiera dużo witaminy C oraz beta-karotenu. Dodatkowo, garść pietruszki oferuje nam porcję żelaza, witaminy E, kwasu foliowego, magnezu, potasu, wapnia, fosforu, cynku oraz manganu. W połączeniu z naturalnym miodem i skórką z cytryny, możemy chronić cewkę moczową przed inwazją drobnoustrojów. Jeśli jednak nie udało się zapobiec infekcji i stosujesz antybiotyk, aby usunąć bakterie, staraj się unikać picia kawy i herbaty oraz jedzenia czekolady, ponieważ mogą one sprawić, że bakterie w drogach moczowych będą rozwijać się jeszcze szybciej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama