Reklama

Naturalne sposoby na zapalenie spojówek

Zapalenie spojówek może mieć różne podłoże. Gdy piecze oboje oczu, masz spuchnięte powieki, pojawia się biały, ropny wyciek, doszło do bakteryjnego zapalenia. Łzawienie i przezroczysta wydzielina najpierw w jednym oku, a po kilku dniach także w drugim, świadczy o zapaleniu wirusowym. W alergicznym zapaleniu łzom towarzyszą swędzenie i kichanie. Na szczęście istnieją naturalne sposoby na zapalenie spojówek, które pozwolą ci się pozbyć tej przykrej dolegliwości. Pamiętaj jednak, żeby przez cały czas kuracji nie trzeć oczu i nosić ciemne okulary.

Rumianek

Połóż torebkę herbaty rumiankowej na powiekach lub zrób ciepły kompres. Uwaga! Jeśli rumianek Cię uczula, sięgnij po nagietki.

Woda różana

Kupisz ją w zielarniach albo 20 pąków róży zalej wrzątkiem i zaparzaj pod przykryciem przez 1-2 godziny. Przemywaj oczy.

Koper

Ugotuj garść nasion kopru włoskiego w dwóch szklankach wody i pozostaw do wystygnięcia. Odcedź i samą wodą przemywaj oczy dwa razy dziennie.

Jogurt

Pomoże przy alergicznym zapaleniu. Nie może być jednak zimny (wyjęty z lodówki) i... owocowy. Ciepły naturalny wyłóż na ręcznik papierowy i połóż na oczy.

Reklama

Lód

Szybko redukuje swędzenie, pieczenie i zaczerwienienie oczu, ale nie wyleczy zapalenia. Zamocz ręcznik w lodowatej wodzie i połóż na powiekach.

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama