Reklama

Naturalne sposoby na wzmocnienie wzroku

Wzrok jest ważną częścią naszego życia. Musimy regularnie dbać o prawidłową kondycję oczu i o to, aby nie napotkały nas wady wzroku. Noszenie okularów nie jest wygodne, ponieważ zwężają one pole widzenia. Soczewki kontaktowe z kolei wymagają pielęgnacji i pilnowania czasu ich noszenia. Jeżeli chcesz zadbać o kondycję twoich oczu, aby nie musieć nosić szkieł kontaktowych, mamy dla ciebie kilka przydatnych wskazówek.

Ćwicz swoje oczy

Cały twój organizm potrzebuje regularnych ćwiczeń, aby zachować kondycję i zdrowie, a także zwalczyć zakażenia i zachować umysł w szczytowej formie. Twoje oczy również wymagają regularnych ćwiczeń. To w jaki sposób funkcjonują oczy w ciągu dnia nie jest naturalne dla organizmu (czytanie, korzystanie z komputera, telefonów czy tabletów, oglądanie telewizora ), może prowadzić to do powstawania wad wzroku. Ważne jest więc, aby ćwiczyć również i oczy. Przewracaj oczami w lewo i prawo, trzymaj przedmiot blisko oczu, skup na nim wzrok, a następnie oddalaj go i przybliżaj, zakrywaj oczy dłońmi na kilka sekund.

Trzymaj się z dala od sztucznego światła

Pracując w biurach lub zamkniętych pomieszczeniach, które są sztucznie oświetlane, mogą powodować uszkodzenia wzroku. Spędzanie czasu w na łonie przyrody w naturalnym świetle działa relaksująco na nasze oczy. Jeżeli masz tylko możliwość umieść swoje miejsce robocze jak najbliżej okna. W trakcie pracy przy komputerze rób co jakiś czas przerwy, aby wzrok mógł odpocząć.

Stosuj odpowiednią dietę

Oczy są jedną z najwrażliwszych części naszego ciała. Potrzebują więc szerokiego wachlarza składników odżywczych, aby pozostać zdrowymi i silnymi. Jedzenie tłuszczy, przetworzonej żywności i dużej ilości cukru i soli, pozbywają oczy cennych składników odżywczych i przyczyniają się do osłabienia wzroku. Jaką żywność powinniśmy więc włączyć do swojej diety? Przede wszystkim zielone warzywa liściaste, produkty bogate w kwasy Omega 3- ryby, owoce cytrusowe, fasola, orzechy i marchew. Możesz również skorzystać z suplementów diety z witaminą D i kwasami Omega 3.

Daj swoim oczom odpocząć

Każdy z nas potrzebuje czasem odpoczynku. Twoje oczy również go wymagają, a nawet wymagają go więcej niż reszta ciała. Ważny jest więc zdrowy sen, w czasie którego oczy mogą swobodnie wypocząć, nie są narażone na skutki silnego oświetlenia. Ważne są również przerwy w trakcie pracy. Na każde 50 minut intensywnego skupiania wzroku powinieneś zrobić 10 minut przerwy. To samo dotyczy pracy na komputerze. W tym czasie patrz przez okno, rób ćwiczenia oczu lub po prostu zamknij je na chwilę, aby mogły odpocząć.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Oprócz dbania o kondycję chorych oczu, warto zapewnić im prawidłowe zdrowie. Lepiej w końcu zapobiegać niż leczyć. Regularnie poddawaj się więc badaniom okulistycznym, aby wyłapać już pierwsze objawy choroby. Jeżeli nie będziesz leczyć wady wzroku, musisz liczyć się z pogłębieniem choroby. Zdrowe oczy są kluczem do pewności siebie. Dbaj więc o wzrok korzystając z naszych wskazówek.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama