Reklama

Naturalne sposoby na ukrywanie blizn

Istnieje wiele powodów powstawania blizn. Mogą być one wynikiem między innymi trądziku, pryszczy czy urazów. Istnieją jednak naturalne sposoby, które sprawią, że staną się one zdecydowanie mniej widoczne. Witamina E Witamina ta używana jest do rozjaśniania blizn, trądziku, jak również różnego rodzaju krostek. Dzieje się tak pod wpływem dużej zawartości przeciwutleniaczy, które znane są ze swoich medycznych właściwości i bezpośrednio wpływają na wygląd skóry.

Reklama

Olejek z witaminą E

Olejkiem z witaminą E można wyleczyć nawet ślady po ospie wietrznej. Nakładaj olejek na blizny dwa razy dziennie aż staną się mniej widoczne. Jeżeli używasz kapsułek z olejkiem, delikatnie otwórz je nożyczkami i zawartość nanieś na blizny.

Cytryna

Cytryna jest naturalnym i powszechnie stosowanym na świecie preparatem na leczenie blizn, skaz, wyprysków czy przebarwień. Jedyne, co musisz zrobić, to nanieść sok z cytryny na bliznę. Cytryna zawiera szereg związków, które sprawiają, że blizny stają się jaśniejsze i mniej widoczne. Należy jednak używać soku przez określony czas.

Aloe Vera

Często jest nazywana cudowną rośliną z powodu jej wpływu na ciało człowieka, w tym również na stan i wygląd skóry. W celu pozbycia się blizn nanoś wyciąg prosto na skórę.

Miód

Kolejnym sposobem na pozbycie się blizn jest miód. Jest to tradycyjny sposób, wywodzący się z hinduskiej medycyny starożytnej. Miód pomoże pozbyć się blizn i jest przydatny w leczeniu zmian trądzikowych.

Przydatne porady:

* Nie używaj powyższych składników, jeżeli jesteś na któryś uczulony

* Rany należy przemyć przed nałożeniem produktów leczniczych

* Ukrywaniu blizn sprzyja także regularny peeling

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama