Reklama

Naturalne sposoby na radzenie sobie z zapaleniem ucha

Jeśli Twoje dziecko kiedykolwiek cierpiało na zapalenie ucha, to dobrze wiesz, jak bardzo dolegliwość ta potrafi uprzykrzyć życie. Oto kilka jego rad na skuteczną terapię:

Reklama

Bez redukowania gorączki:

Prawie wszyscy myślą, że gorączka musi być "kontrolowana" i redukowana za wszelką cenę. Zmniejszenie temperatury jest jednak jedną z najgorszych rzeczy, jaką możemy zrobić! Ludzkie ciało posiada kompleksowy i zwykle skuteczny system odpornościowy. Redukowanie gorączki - jego pierwszej linii obrony - może zmienić łatwą do wyleczenia infekcję w prawdziwe paskudztwo, możliwe do wyleczenia tylko za pomocą toksycznych leków.

Bez antybiotyków:

Wielu lekarzy rozdaje antybiotyki jak cukierki. Jeśli zostaliście "wychowani" na antybiotykach zapewne stwierdzicie, że mocno przesadzam. Moim zdaniem jednak środki te powinny być podawane tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. W przypadku infekcji ucha - praktycznie nigdy nie są one niezbędne do pełnego wyleczenia.

Czy wiesz, że infekcje ucha mogą być skutkiem działania wirusów? Cenione przez wielu antybiotyki są wobec nich zupełnie nieskuteczne. Warto też wspomnieć, że prawie wszystkie infekcje ucha naturalnie zanikają po krótkim czasie, nawet jeśli są bakteryjne! Na 240 potwierdzonych infekcji ucha, tylko 7 (około 3%) nie znikło po maksymalnie czterech dniach. Co mówią nam te dane? Otóż to, że 97% infekcji ucha wyleczonych zostało bez pomocy antybiotyków! Warto przeżyć kilka bolesnych chwil, zamiast wydawać fortunę na niepotrzebne środki. Zresztą pozostałe 3% infekcji również można wyleczyć przy pomocy domowych środków.

Zmniejszenie bólu i przyspieszenie gojenia:

Kilka bolesnych chwil nie brzmi specjalnie przekonywująco, prawda?! Mamy nic nie robić i cierpieć przez cztery dni?! Spokojnie! Przede wszystkim rzadko która infekcja będzie trwała aż cztery dni. Większość z nas poczuje ulgę dużo wcześniej. Przygotowaliśmy dla was jednak listę rzeczy, które możemy zrobić czekając na koniec choroby.

Ciepło pomaga!

Jest coś, co zazwyczaj pomaga zredukować ból - ciepło. W cieple ból nie jest zbyt dokuczliwy. Stosując ta metodę wobec małych dzieci musisz być jednak bardzo ostrożny.

Istnieje kilka przedmiotów, które możesz skutecznie wykorzystać:

- Koc podgrzewany elektrycznie: Jeśli nie będziemy uważać istnieje prawdopodobieństwo, że taki koc może nas poparzyć. Jego temperatura nie jest stała, musimy więc nieprzerwanie ją kontrolować!

- Gorący ryż w poduszce: Jest to dużo lepszy wybór. Gdy ryż schłodzi się już do odpowiedniej temperatury nie musimy obawiać się jej nagłego wzrostu.

- Ciepła myjka: Musi być ona ogrzewana bardzo często, ponieważ szybko traci temperaturę. Jednak połączenie wilgoci i ciepła może okazać się bardzo pomocne.

-Cebula: Wcale nie żartuję! Piecz ją - wraz ze skórką - przez 20 minut, przetnij na pół i poczekaj, aż przestanie parzyć. Obciętą wcześniej połówkę przyłóż do ucha i przytrzymaj tam, aż całkowicie straci ciepło. Metoda ta pomaga również leczyć infekcję.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama