Reklama

Naturalne sposoby na pozbycie się blizn potrądzikowych

Wiele osób zmaga się z bliznami potrądzikowymi, które mogą szpecić przez długie lata. W poważnych przypadkach jedynym skutecznym sposobem jest użycie lasera. Jest to jednak zabieg kosztowny, dlatego warto wypróbować naturalne, wymagające mniejszych nakładów finansowych, metody.

Reklama

Sok z cytryny

Pierwszym sposobem, jaki chcielibyśmy zalecić do usuwania blizn po trądziku jest stosowanie soku z cytryny. Ma on wysokie stężenie kwasu cytrynowego, który rozjaśnia plamy na skórze, a witamina C w nim zawarta przyspieszy wzrost nowej, zdrowej skóry. Dla uzyskania najlepszych efektów, umyj twarz ciepłą wodą i delikatnym mydłem. Następnie wetrzyj sok z cytryny w skórę przy użyciu wacika kosmetycznego. Pozostaw sok na skórze na pięć minut i spłucz. Uważaj jednak, jeśli masz na skórze przecięcia lub rany, gdyż sok z cytryny będzie szczypał i zaostrzy ich stan.

Miąższ z pomidora

Miąższ z pomidora wykazuje podobne działanie jak sok z cytryny; delikatnie rozjaśni i wygładzi blizny. Wetrzyj miąższ z kilku świeżych pomidorów w skórę i pozostaw na około dziesięć minut, a następnie spłucz. Jak w przypadku wszystkich naturalnych sposobów, uzyskanie oczekiwanych rezultatów zajmie trochę czasu i będzie wymagało wielokrotnych aplikacji, ale dzięki konsekwencji, metoda ta pozwoli na pozbycie się blizn.

Witamina E

Kolejnym sposobem na pozbycie się blizn potrądzikowych jest zastosowanie witaminy E, która jest znana ze swoich właściwości leczniczych i często zalecana jest jako skuteczny środek na leczenie blizn. Aby użyć witaminę E, wylej olej z kapsułki i wmasuj go w skórę, a następnie pozostaw na noc. Jeśli będziesz regularnie powtarzać taki zabieg, wkrótce zobaczysz, jak twoje blizny znikają.

Skórki pomarańczy

Skórki pomarańczy to kolejne naturalne remedium na blizny potrądzikowe, które sprawi, że blizny będą zanikać. Najlepszym sposobem na użycie skórek pomarańczy jest wysuszenie ich, a następnie zmielenie na proszek. Zmieszaj go z wodą. Nałóż powstałą pastę na plecy, pozostaw na około piętnaście minut i spłucz.

Ziemniaki

Kolejnym środkiem na usunięcie blizn potrądzikowych jest zastosowanie surowych ziemniaków. Zawierają one naturalny środek wybielający, jak również witaminę C, która wspomaga usuwanie przebarwień i leczenie blizn. Zgnieć surowego ziemniaka na papkę i wsmaruj w zmienione chorobowo miejsca; pozostaw na około dziesięć minut, a następnie spłucz.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama