Reklama

Naturalne sposoby na brodawki

Brodawki najczęściej występują na dłoniach i stopach jednak tak naprawdę mogą rozprzestrzeniać się na całym ciele. Spowodowane są przez wirusa brodawczaka ludzkiego, który może powodować trwałe zgrubienia na skórze. Brodawki w łatwy sposób roznoszą się i są zaraźliwe, dlatego ważne jest, aby szybko je usuwać, zaraz po zauważeniu pierwszych objawów. Możesz zrobić to w gabinecie dermatologicznym lub wypróbować domowych sposobów, jeżeli brodawki są niewielkie. Jeżeli chcesz poznać domowe sposoby na pozbycie się brodawek, wypróbuj jeden z naszych sposobów, które znajdziesz poniżej.

Reklama

Skórka z banana

Skórki z banana są pierwszym sposobem który powinieneś wypróbować. Sposób jest niezwykle prosty, a banany łatwo dostępne. Wystarczy, że będziesz pocierać brodawkę kawałkiem skórki. Proces ten nie jest zbyt szybki, nie pozbędziesz się brodawek już po pierwszym zastosowaniu, jednak z pewnością jest skuteczny i warto poczekać na efekty. Po kilku tygodniach po brodawce nie będzie śladu. Najważniejsza jest tu regularność.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest bardziej inwazyjną metodą walki z brodawkami. Namocz wacik kosmetyczny w occie, przyłóż go do brodawki, a następnie przyklej taśmą klejącą lub plastrem. Wacik pozostaw na całą noc. Rano brodawka będzie znacznie mniejsza, jednak możesz odczuć podrażnienie skóry po occie, który ma lekko kwaśny odczyn. Dlatego uważaj aby zamoczyć jak najmniejszy fragment wacika.Już po kilku użyciach brodawka powinna zniknąć.

Surowe ziemniaki

Kolejny delikatny sposób, którego możesz użyć również dla swoich dzieci. Weź kawałek surowego ziemniaka i przykładaj kilka razy dziennie, przyklejając go do skóry taśmą klejącą lub plastrem. Możesz również użyć startych ziemniaków. Po kilku tygodniach brodawki znikną bez śladu.

Olej rycynowy

Z pewnością jest to najdłużej trwająca kuracja, jednak jest bardzo delikatna i z pewnością skuteczna. Polega na użyciu olejku rycynowego. Przykładaj wacik nawilżony tym olejkiem do brodawki kilka razy dziennie. Kuracja może trwać nawet do kilku miesięcy lub usunąć brodawkę już po dwóch tygodniach. Wszystko zależy od wielkości brodawki.

Liście aloesu

Aloes jest rośliną o niezwykłych właściwościach zdrowotnych. Możesz wykorzystać je do walki z brodawkami. Sok z aloesu wspomaga działanie układu odpornościowego i wspomaga ciało w walce z wirusami, w tym z wirusem brodawczaka, zapobiega ich rozprzestrzenianiu i zwalcza skutki ich działania. Jeżeli chcesz więc wykorzystać aloes do usunięcia brodawek, to smaruj je sokiem z aloesu, lub kawałkami liści urwanymi bezpośrednio przed użyciem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama