Reklama

Naturalne sposoby leczenia drżenia samoistnego rąk

Proces starzenia się przynosi wiele zmian w organizmie człowieka, a jedną z nich jest trzęsienie się głowy i rąk lub drżenie głosu.  Drżenie samoistne należy do grupy chorób uwarunkowanych genetycznie. Jeśli jeden z rodziców cierpi na drżenie samoistne, istnieje 50% szans, że u dziecka również rozwinie się ta choroba. W niektórych przypadkach więcej osób w rodzinie cierpi na drżenie samoistne i wtedy nazywamy je drżeniem samoistnym rodzinnym. Istnieje kilka sposobów leczenia drżenia samoistnego rąk, ale najlepszym jest stosowanie naturalnych środków. Oto lista najlepszych z nich:

Reklama

Piłeczka antystresowa

Należy umieścić piłeczkę na dłoni i ściskać tak mocno jak tylko się potrafi. Następnie trzeba pozostać w tej pozycji przez około 5 sekund i powoli rozluźnić dłoń. Ćwiczenie powinno się powtarzać 10 razy dziennie.

Joga

W zaciszu domowym można uchronić się przed drżeniem samoistnym rąk uprawiając jogę. W większości przypadków to stres prowadzi do tego typu drżenia, a uprawiając jogę 10-15 minut dziennie można zauważyć znaczną poprawę.

Kwasy tłuszczowe Omega-3

Na pewno wszyscy słyszeli o tym, jak potrzebne są kwasy tłuszczowe. Jedną z ich funkcji jest okrywanie mieliny nerwowej. Kwasy te chronią neurony oraz likwidują zapalenia. Zapalenie może pogorszyć sytuację w przypadku osób cierpiących na drżenie samoistne rąk.

Kwiat męczennicy

Kwiat ten przez wieki stosowany był jako środek do zwalczania ataków lękowych i bólowych. Obecnie jest używany z powodu jego właściwości uspokajających. Ostatnie badania wykazały, że męczennica ma właściwości zwiększające poziom kwasów aminomasłowych w mózgu. Dzięki temu całe ciało się uspokaja, a intensywność drżenia rąk się zmniejsza. Zazwyczaj jest stosowana w postaci herbaty ziołowej.

Lawenda

Jest to kolejny bardzo skuteczny i naturalny środek w radzeniu sobie z drżeniem samoistnym rąk. Lawenda pomaga w zwalczaniu lęków oraz depresji, które zazwyczaj wywołują samoistne drżenie rąk. Lawenda rozluźnia mięśnie i eliminuje drgawki. Można przygotować z niej herbatę lub położyć przed snem na poszewkach poduszek, co przynosi szybką ulgę.

Rumianek

Rumianek pomaga cierpiącym na drżenie samoistne rąk, działając uspokajająco na układ nerwowy oraz eliminując stres i lęki. Najlepszym sposobem jest stosowanie olejku rumiankowego podczas kąpieli lub pijąc herbatę rumiankową.

 

Waleriana

 

To popularne zioło o działaniu uspokajającym jest często stosowane przez osoby mające problem ze snem oraz nerwami.Walerianę należy przyjmować przed snem. W ten sposób zioła będą miały czas, żeby się uaktywnić i po przebudzeniu będzie się spokojnym, a ręce nie będą drżeć.

Kokorycz

W Chinach używano tej rośliny przez stulecia jako środek na problemy z układem nerwowym, a zwłaszcza w przypadku drgawek. Roślina ta jest bogata w bulbokapninę oraz alkaloidy - związki chemiczne, które zmniejszają ataki, konwulsje oraz drżenie całego ciała. Kokorycz zwalcza napięcie i skurcze w mięśniach, które prowadzą do drżenia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama