Reklama

Naturalne remedium na powracającą zgagę

Czy zwykła soda oczyszczona rozpuszczona w szklance wody może złagodzić zgagę? Oczywiście, że tak. To proste remedium może zniwelować zarówno zgagę, jak i refluks i działa lepiej niż tabletki na nadkwasotę, które mogą być toksyczne i zawierać niebezpieczne składniki takie jak GMO.

Soda oczyszczona odgrywa ważną rolę w łagodzeniu kwasowego odczynu w organizmie i może przywrócić tę równowagę, jeśli zostanie ona zaburzona. U większości osób zgaga, refluks i niestrawność nie są spowodowane nadmiarem kwasu w żołądku (HCl), ale jego niedoborem. Jeśli żołądek nie produkuje wystarczającej ilości kwasu żołądkowego, pokarm będzie pozostawał w żołądku przez długie godziny, a jeśli nie jest przesuwany w przewodzie pokarmowym, zaczyna fermentować. Powoduje to dolegliwości znane jako refluks.

Soda oczyszczona przeciwdziała refluksowi, zgadze, niestrawności i nieżytowi żołądka. Działa poprzez obniżenie poziomu kwasowości, zmniejszając w ten sposób prawdopodobieństwo cofania się pokarmu do przełyku, co minimalizuje uczucie pieczenia w gardle i klatce piersiowej, charakterystyczne dla zgagi i refluksu.

Metoda:

Dodaj do ½ szklanki wody łyżkę sody oczyszczonej, wymieszaj i wypij. Mieszankę taką warto wypić przy pierwszych objawach refluksu. W przypadku powtarzających się dolegliwości żołądkowych należy skontaktować się z lekarzem, gdyż soda oczyszczona rozpuszczona w wodzie może przynieść tylko czasową ulgę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama