Reklama

Naturalne, proste i skuteczne sposoby na nieżyt żołądka

Chyba nie ma nikogo, kto nie doświadczyłby nieżytu żołądka. Uczucie pieczenia, podrażnienia, ból. Taki stan może trwać nawet kilka dni. Z pewnością lekarz przepisze nam odpowiednie lekarstwo, jednak jeśli wolimy w pierwszej kolejności spróbować naturalnych sposobów, ten artykuł może okazać się bardzo pomocny.

Reklama

Napój z pietruszki

Napój na bazie pietruszki to bardzo skuteczne lekarstwo na problemy gastryczne. Pietruszka jest naturalnym źródłem witamin A, B, C, E i K. Ma właściwości diuretyczne, łagodzi podrażnienie żołądka, stany zapalne i gazy. Napój przygotowany ze świeżej pietruszki pozwoli na wykorzystanie jej wszystkich dobrodziejstw. Na litr wody dodajemy 150 gramów pietruszki i całość miksujemy. Odstawiamy na dwie godziny. Po tym czasie przecedzamy zioło i ustawiamy butelkę z otrzymanym napojem z dala od promieni słonecznych. Tak przyrządzony napój pijemy kilkakrotnie w ciągu dnia małymi łykami i przechowujemy w temperaturze pokojowej.

Woda ryżowa

Woda ryżowa to kolejne tradycyjne remedium na problemy żołądkowe. Zmniejsza ból, gazy oraz uczucie ucisku w żołądku. Zawiera też wiele witamin i minerałów. Do litra wrzącej wody wrzucamy 150 gramów ryżu. Gotujemy jak zwykle, a następnie przecedzamy ryż. Otrzymaną wodę pijemy małymi łykami w ciągu dnia i przechowujemy ją w temperaturze pokojowej.

Sok z marchwi i selera

Zarówno marchew, jak i seler wykazują działanie przeciwzapalne. Zmniejszają uczucie pieczenia wpływając łagodząco na ścianki żołądka, a ponadto dostarczają organizmowi dużą ilość witamin i minerałów. Ten naturalny sok działa jak doskonały tonik w przypadku utraty apetytu, mdłości i osłabienia. Do jego przyrządzenia potrzebujemy dwóch marchewek i dwóch łodyg selera. Myjemy dokładnie warzywa, a następnie wkładamy do blendera i zalewamy 250 ml wody (1 szklanka). Pijemy zaraz po zmiksowaniu.

Jabłko i rumianek

Połączenie to może być zaskakujące, jednak działa cuda w przypadku niestrawności. Napój powstały z tych dwóch składników łagodzi stan zapalny rozwijający się w żołądku i pomaga w nudnościach. Do przyrządzenia tego remedium potrzebne będzie obrane jabłko pokrojone w kawałki i ziele rumianku. Wrzucamy je do gotującej się wody (250 ml) i kilkakrotnie zagotowujemy. Mieszanka powinna się gotować co najmniej 20 minut. Następnie przecedzamy ją, studzimy do uzyskania temperatury pokojowej i pijemy małymi łykami.

Koktajl z gruszki i imbiru

Gruszka w połączeniu z imbirem wykazuje działanie lecznicze w przypadku stanów zapalnych i bólu. Gruszka zawiera duże ilości włókien pokarmowych, jest łatwostrawna i łagodzi stan zapalny, natomiast imbir wykazuje działanie przeciwbólowe. Do przyrządzenia mikstury potrzebujemy obraną ze skórki i pokrojoną gruszkę oraz 20 g imbiru. Wrzucamy składniki do 300 ml wody i zagotowujemy, a następnie miksujemy. Po uzyskaniu napoju o gładkiej konsystencji, wypijamy małymi łykami. Taki koktajl może też stanowić świetny, lekki posiłek.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama