Reklama

Naturalne produkty, które zwalczą refluks

Refluks jest chorobą, która występuje u wielu ludzi, choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Gdy kwasy trawienne przedostają się z żołądka do przełyku to mówimy właśnie o refluksie żołądkowo-przełykowym, albo o zgadze. Powoduje to uczucie pieczenia w przełyku, albo kłucia w okolicy serca. Refluksowi zwykle towarzyszą objawy, takie jak wzdęcia, wymioty, kaszel, gorzki albo kwaśny posmak w ustach, trudności w przełykaniu żywności, chrypka. Ten artykuł powie ci jakie naturalne produkty pomogą walczyć z refluksem i zgagą. Pomogą go zwalczać i wyleczyć. Pełną listę znajdziesz poniżej.

Reklama

Imbir

Imbir jest produktem dostarczonym przez Matkę Naturę i który może pomóc naturalnie leczyć szereg dolegliwości, w tym refluks żołądkowo- przełykowy. Można wykorzystać go aby pić herbatę z imbiru (w przypadku nudności) zalewając kilka plasterków świeżego imbiru gorącą wodą i pozostawiając na kilka minut. Napar taki ma dosyć ostry smak, dlatego warto złagodzić ją odrobiną miodu po lekkim ostudzeniu. Można również zastosować herbatkę imbirową wykonaną z imbiru w proszku i wody, lub dodatku niewielkiej ilości tej przyprawy do zwykłej herbaty. Taki napój skutecznie złagodzi dolegliwości żołądkowe i pomoże zapanować nad zgagą.

Sok z aloesu

Aloes jest kolejnym cudownym przykładem produktu pomocnego w leczeniu szeregu dolegliwości. W przypadku refluksu, można zrobić niesamowicie działający napój z soku z aloesu i soku żurawinowego. Wystarczy wymieszać oba składniki w równych ilościach i gotowe. Po wypiciu niewielkiej ilości takiej mieszanki odczujesz szybką ulgę. W przypadku występowania zaparć, sok ten będzie działać jako bardzo skuteczny środek przeczyszczający.

Jabłka

Często słyszy się, że jedno zjedzone jabłko dziennie utrzyma cię w zdrowiu. To zdanie ma w sobie wiele prawdy i warto wprowadzić je w życie. W przypadku, gdy cierpisz z powodu nawracającego refluksu żołądkowo -przełykowego, możesz po prostu zjadać surowe jabłko, a nawet wypić szklankę soku jabłkowego. Jednak należy pamiętać, żeby nie zjadać jabłek na pusty żołądek.

Jedzenie jabłek jest znane z właściwości stymulujących produkcję soków trawiennych w żołądku. Co więcej, jabłka są bardzo przydatne do wzmacniania ścian układu pokarmowego, a tym samym zmniejszają ryzyko powstania problemów ze zgagą.

Marchew

Jedzenie marchwi jest bardzo użyteczne w leczeniu zgagi czy refluksu żołądkowego. A wszystko dzięki temu, że te niepozorne warzywa mają tendencję do szybkiego łagodzenia podrażnień przełyku i żołądka.

Jedzenie marchewki powoduje powstanie większej ilości śliny, co z kolei powoduje złagodzenie refluksu. Jeżeli więc cierpisz na refluks, jedz marchewki codziennie.

Sałata lodowa

Jednym z najlepszych naturalnych środków leczenia refluksu żołądkowo- przełykowego jest sałata lodowa. Po prostu idź i umyj dokładnie około czterech do pięciu liści sałaty lodowej i żuje je przez kilka minut. Wskazane jest również, aby stosować liście sałaty lodowej po każdym ciężkim lub pikantnym posiłku, gdyż jest to bardzo skuteczny sposób na zapobieganie atakom refluksu, a nie tylko na jego leczenie. A właśnie wymienione wyżej posiłki mogą powodować atak zgagi. Jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć.

Ziołowe suplementy lub leki

Jeśli chcesz pozbyć się objawów ataku refluksu żołądkowo-przełykowego możesz wybierać spośród szerokiej gamy suplementów ziołowych, takich jak kurkuma lub korzenia lukrecji.

Zioła te pomagają w tworzeniu ochronnej powłoki wzdłuż błony śluzowej przełyku. Powłoka ta chroni przed kwasem i łagodzi wszelkie objawy schorzenia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama