Reklama

Naturalne herbatki, które poprawią krążenie krwi

Krążenie krwi to jeden z najważniejszych procesów życiowych naszego organizmu. Gdy jest zaburzony, nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Nieprawidłowe krążenie krwi prowadzi również do wielu przewlekłych chorób serca, a także zawału i wylewu, które, jak wiemy, mogą prowadzić do śmierci. Pozytywny wpływ na pracę układu krążenia ma aktywność fizyczna, zdrowa dieta, ale także preparaty, które samodzielnie przygotujesz w domu. Poniżej przedstawiamy kilka naturalnych herbat, które poprawią krążenie krwi i uchronią organizm przed niebezpiecznymi chorobami.

Problemy z krążeniem krwi – przyczyny

Nieprawidłowe krążenie krwi jest zazwyczaj wynikiem niezdrowych nawyków życiowych. Do tej grupy zalicza się: siedzący tryb życia, niezdrowa dieta, brak sportu. Jednak problemy z krążeniem krwi mogą mieć również swoje podłoże genetyczne. Niezależnie od czynników, które wpływają na kondycję naszego układu krążenia, powinniśmy o niego dbać. Pomocne mogą okazać się naturalne herbatki z ziół, które regulują krążenie krwi w organizmie i chronią go przed chorobami. Poniżej przedstawiamy te najskuteczniejsze.

Herbatka ze skrzypu polnego

Skrzyp polny w postaci naparu idealnie sprawdzi się jako środek zapobiegający twardnieniu naczyń krwionośnych. Ponadto, eliminuje on nadmiar szkodliwych płynów z tkanek, a także oczyszcza tętnice i żyły z cholesterolu. Systematyczne picie herbatki ze skrzypu polnego zapobiega również powstawaniu żylaków i zakrzepów. Napar przygotujesz z suszonego skrzypu polnego i gorącej wody. Wystarczy, że do zagotowanej wody dodasz dwie lub trzy łyżki skrzypu. Skrzyp powinien parzyć się pod przykryciem około 10 minut. Pij codziennie kubek naparu przez miesiąc. Kuracja powinna przynieść pożądane efekty.

Napar z imbiru

Imbir posiada wiele dobroczynnych właściwości dla naszego zdrowia. Doskonale poprawia krążenie krwi, działa przeciwzapalnie i przeciwzakrzepowo. Ponadto, szczególnie dba o kondycję naczyń krwionośnych. O prozdrowotnych właściwościach imbiru możesz przekonać się, pijąc herbatkę przygotowaną na jego bazie. Napar najlepiej sporządzić ze świeżego imbiru. Zetrzyj niewielki korzeń imbiru do dzbanka, a następnie zalej wrzątkiem i odstaw do zaparzenia na około 10 minut. Dla wzmocnienia smaku dodaj do niego miód i cytrynę.

Herbatka z mniszka lekarskiego

Herbatka z tej rośliny doskonale oczyszcza krew z toksyn i innych szkodliwych substancji, usprawniając jednocześnie krążenie krwi. To dlatego, że mniszek ma działanie moczopędne. Regularnie pita herbatka z mniszka lekarskiego utrzymuje równowagę płynów w organizmie oraz zmniejsza ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych. Mniszek lekarski w łatwością dostaniesz w aptece lub drogeriach. Napar jest bardzo prosty w przygotowaniu. Wystarczy, że zalejesz wrzątkiem jedną łyżkę suszonej rośliny i odstawisz na 10 minut do zaparzenia.

Herbatka z rozmarynu

Kolejnym naturalnym napojem, który poprawia krążenie naszej krwi jest napar z rozmarynu. Ta aromatyczna herbatka dostarcza organizmowi dużą dawkę antyoksydantów, czyli substancji, które rozrzedzają krew i usprawniają jej krążenie. Napar z rozmarynu przygotujesz w podobny sposób, co herbatkę z mniszka.

Napar z kory wierzby

Uznaje się, że kora wierzby działa bardzo podobnie jak aspiryna. Salicylany w niej zawarte mają zbawienny wpływ na serce i układ krążenia. Codzienne picie herbatki przygotowanej na bazie tego tworzywa chroni przed powstawaniem zakrzepów krwi w organizmie. Warto jednak pamiętać, by kuracja nie trwała więcej niż miesiąc, ponieważ napój może wywołać efekt odwrotny – nadmiernie rozrzedzić krew. Suszoną korę wierzby dostaniesz w aptekach i drogeriach. By przygotować napar, wystarczy zalać jedną łyżeczkę specyfiku wrzątkiem, a następnie pozostawić na 10 minut pod przykryciem.

Prawidłowe krążenie krwi warunkuje zdrowie całego organizmu. Warto zatem codziennie zrobić coś pozytywnego dla naszego układu krążenia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama