Reklama

Napoje oczyszczające nerki

Oczyszczanie nerek jest bardzo proste, nie wymaga specjalnych narzędzi ani ciężkiej pracy, wystarczy odrobina wiedzy, chęci i czasu. W rzeczywistości wystarczy po prostu pić duże ilości oczyszczonej wody. Woda zapewni Ci utrzymanie prawidłowej gospodarki wodnej organizmu. Poniżej przedstawiam Ci kilka napojów, które mogą podnieść jakość i zmniejszyć czas oczyszczania nerek.

Reklama

Sok żurawinowy

Sok żurawinowy jest produktem znanym i cenionym od wielu lat miedzy innymi jako produkt pomagający w utrzymaniu zdrowych dróg moczowych. Badania naukowe pokazują, że żurawina pomaga w walce z zakażeniem dróg moczowych, prawdopodobnie przez zmniejszenie adhezji bakterii do pęcherza moczowego i cewki moczowej. Może to być doskonała alternatywa dla produktów zawierających w swoim składzie substancję aktywną o nazwie furazydyna. Żurawina wspiera również oczyszczanie nerek z nadmiaru szczawianów wapnia, który jest jednym z głównych składników przyczyniających się do powstawania kamieni nerkowych. Przed zakupem powinieneś wiedzieć, które produkty wybierać. Staraj się wybierać sok z certyfikatem potwierdzających organiczne pochodzenie, bez dodatków cukru, konserwantów, barwników czy sztucznych aromatów.

Sok z buraków

Sok z buraków zawiera w swoim składzie betainę, wykazuje działanie antyoksydacyjne i zwiększa kwasowość moczu. Może to pomagać w usuwaniu fosforanu wapnia z nerek oraz zmniejsza ryzyko powstawania kamieni nerkowych.

Sok z cytryny

Badania naukowe wykazały, że naturalny sok z cytryny zwiększa stężenie cytrynianu w moczu. Cytrynian jest ważnym składnikiem zapobiegającym tworzeniu się kamieni nerkowych. Jeśli chcesz pomóc swoim nerkom mam dla Ciebie wspaniały przepis: wyciśnij sok z 4-5 cytryn na litr zimnej wody i wypij.

Orzeźwiające soki

Sok z warzyw i owoców jest doskonałym źródłem przeciwutleniaczy i składników odżywczych niezbędnych do ułatwienia usuwania toksyn lub ich neutralizacji. Picie naturalnych świeżych soków pomaga w zmniejszeniu intensywności pracy wątroby, okrężnicy i nerek właśnie dzięki zawartych w nich składnikach odżywczych. Warzywa takie jak seler, ogórek, cukinia, sałata, marchew, kapusta, szpinak świetnie nadają się do wyciskania soku. Z owoców bardzo polecam jabłka, pomarańcze, gruszki, ananasy i brzoskwinie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama