Reklama

Najlepsze zioła, które pomogą oczyścić twoje nerki

Nerki są samooczyszczającym się narządem. Aby jednak wesprzeć tę funkcję, należy spożywać odpowiednie płyny i żywność, taką jak owoce i warzywa, a także woda i wiele innych płynów. Oto najlepsze zioła które wspomagają oczyszczanie nerek. Uwaga: przed zastosowaniem tych ziół należy skonsultować się z lekarzem. Mogą one być nieodpowiednie dla osób z niektórymi chorobami nerek i innymi schorzeniami. Mogą one również wchodzić w interakcje z pewnymi lekami.

Reklama

Pietruszka

Pietruszka jest silnym, naturalnym diuretykiem, który może oczyścić nerki. Sprzyja zwiększeniu wydalania moczu, aby pomóc usunąć bakterie i zarazki z nerek.

Wypij kilka filiżanek herbaty z pietruszki w ciągu tygodnia, aby oczyścić nerki. Aby zrobić herbatę, dodaj 1 łyżkę rozdrobnionej świeżej pietruszki do filiżanki wrzącej wody. Przykryj i pozostaw do zaparzenia przez 5 minut, następnie odcedź i wypij.

Korzeń mniszka lekarskiego

Aby oczyścić nerki, można pić 2 szklanki herbatki z mniszka dwa razy dziennie przez kilka tygodni. Aby zrobić herbatę należy gotować 2 łyżeczki suszonego korzenia mniszka lekarskiego w 1 szklance wody przez 5 minut. następnie wyłączyć ogień, przykryj napar i postaw na około 10 minut. Po tym czasie wystarczy odcedzić płyn, dodać trochę miodu i wypić.

Prawoślaz

Dodaj 1 łyżkę suszonego korzenia i liści prawoślazu na filiżankę gorącej wody. Przykryj i pozostaw do zaparzenia przez 8 do 10 minut, a następnie odcedź. Pij 2 filiżanki tej herbaty dziennie przez tydzień.

Imbir

Jednym z najlepszych sposobów, aby cieszyć się z korzyści oczyszczających imbiru jest popijanie herbatki imbirowej. Aby zrobić taką herbatę, gotuj 2 łyżeczki świeżo startego imbiru w 2 szklankach wody przez 10 minut. Odcedź, dodaj odrobinę miodu i soku z cytryny i pij 2 lub 3 razy dziennie.

Ponadto, możesz dodawać surowy lub suszony imbir podczas codziennego przygotowywania potraw.

Kurkuma

Kurkuma jest kolejnym znanym ziołem, które ma właściwości oczyszczające. Oczyszcza nerki, odtruwa wątrobę i oczyszcza krew. Ponadto zawiera ona właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu stanów zapalnych i zakażeń nerek.Wymieszaj 1 łyżeczkę soku z surowego korzenia kurkumy, sok wyciśnięty z ½ cytryny, szczyptę pieprzu cayenne i trochę miodu w szklance ciepłej wody. Pij raz dziennie przez kilka tygodni.

Seler

Seler ma naturalne właściwości moczopędne. To pomaga w usuwaniu toksyn i substancji szkodliwych z ciała poprzez zwiększenie produkcji moczu. Ponadto, seler zawiera niezbędne składniki odżywcze, które stymulują nerki. W rzeczywistości, regularne spożywanie selera może zapobiec kamieniom nerkowym i infekcjom układu moczowego.

Pij 1 szklankę soku z selera codziennie przez kilka tygodni.

Pokrzywa

Wrzuć 2 łyżeczki świeżej lub suszonej pokrzywy do szklanki gorącej wody. Pozostawić do zaparzenia na około 10 minut. Następnie przecedź i dodaj odrobine miodu.

Pij taką herbatę dwa razy dziennie przez kilka tygodni.

Skrzyp

Skrzyp jest kolejnym ziołem o właściwościach moczopędnych. Zwiększa wydzielanie moczu co powoduje przepłukanie kanałów moczowych i usuwanie materiałów szkodliwych i toksyn z organizmu . Ponadto, jego właściwości przeciwutleniające oferują wiele korzyści dla nerek i układu moczowego.

Aby przygotować herbatkę ze skrzypu wystarczy dodać 1 do 3 łyżeczek świeżego lub suszonego skrzypu do szklanki wrzącej wody, przykryć, pozostawić do zaparzenia na 5 do 10 minut i przecedzić przed wypiciem. Można pić od 2 do 3 szklanek tej herbaty dziennie przez tydzień.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama