Reklama

Najlepsze domowe sposoby na opuchnięte nogi

Bezbolesne puchnięcie stóp i kostek jest bardzo częstym problemem w dzisiejszych czasach, zwłaszcza u osób starszych. Jest to spowodowane nadmiernym gromadzeniem się płynu w stopach, kostkach i nogach, czyli tzw. obrzęk. Takie puchnięcie pozbawione bólu może rozprzestrzeniać się na łydki, a nawet sięgać ud. Najlepsze naturalne sposoby na opuchnięte nogi:

Regularne ćwiczenia

Regularne ćwiczenia nóg, które pomagają w pompowaniu płynów z nóg do serca. Nie muszą to być skomplikowane i intensywne ćwiczenia. Wystarczy się położyć i unieść nogi powyżej serca. Następnie umieścić poduszkę pod nogami i pozostać w takiej pozycji przez pół godziny. W miarę możliwości powtarzać trzy razy dziennie.

Ograniczenie soli

Przestrzeganie diety z małą zawartością soli, która zredukuje gromadzenie się płynów i puchnięcie. Nie należy całkowicie wyłączać soli z menu, ale należy postarać się ograniczyć jej spożycie.

Odpowiednie ubranie

Unikanie noszenia ciasnych ubrań czy podwiązek. Uniemożliwiają one prawidłowe krążenie krwi.

Prawidłowa waga

Pozbycie się zbędnych kilogramów. Jak wiadomo, waga w górnych częściach ciała naciska na nogi. Może to prowadzić do zapaleń.

Joga

Uprawianie jogi. Ogólnie wiadomo, że ćwiczenia poprawiają krążenie krwi. Joga jest idealnym wyborem, gdyż może być uprawiana przez ludzi bez względu na wiek czy kondycję fizyczną.

Olejki eteryczne

Stosowanie olejków eterycznych z grejpfruta podczas kąpieli.

Pływanie

Pływanie lub jedynie unoszenie się na wodzie. Podczas tego ćwiczenia zostanie zredukowane ciśnienie w nogach.

Suplementy

Stosowanie suplementów magnezu. Brak magnezu w organizmie prowadzi do puchnięcia. Nasz organizm potrzebuje około 350 mg magnezu dziennie, ale przed użyciem suplementu należy skonsultować to z lekarzem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama