Reklama

Najlepsze domowe lekarstwo na oparzenia i skaleczenia

W niniejszym artykule prezentujemy środek wspomagający leczenie oparzeń i ran. Stosuje się go od wieków, a przepis na niego pochodzi z Rosji. Bardzo łatwo jest go przyrządzić, gdyż wystarczą tylko trzy składniki. Taki preparat można używać w leczeniu zapalenia oskrzeli, na otwarte rany, anginę, wrzody, zapalenie jajników, popękane pięty i dłonie, a także oparzenia. Zarówno częstotliwość, jak i sposób aplikacji uzależnione są od choroby, w której balsam ma pomóc.

Przepis na najlepsze domowe lekarstwo na oparzenia, otwarte rany i przecięcia.

Do przyrządzenia balsamu będziemy potrzebować następujące składniki:

400 ml oleju roślinnego,

1 jajko,

60 gramów wosku pszczelego.

Sposób przyrządzenia:

Gotujemy jajko. Oddzielamy żółtko od białka i zgniatamy je. Olej wlewamy na patelnię i dodajemy wosk, a następnie podgrzewamy oba składniki na małym ogniu do momentu rozpuszczenia się wosku. Kiedy mieszanka zacznie wrzeć, dodajemy szybko żółtko. W momencie, gdy olej zaczyna się pienić, zdejmujemy patelnię z ognia. Czekamy, aż piana się uspokoi i znów stawiamy patelnię na palnik, bez przerwy mieszając. Kiedy mieszanka osiągnie kolor ciemnobrązowy, balsam jest gotowy! Zdejmujemy go z ognia i pozostawiamy do wystudzenia na 15 – 20 minut. Przecedzamy przy użyciu gazy lub gęstego sitka. Wlewamy balsam do szklanego słoika. Można go przechowywać nawet do 10 miesięcy w lodówce.

Stosowanie:

Wykonany balsam można stosować zarówno doustnie, jak i zewnętrznie. Doustnie przyjmujemy ½ łyżeczki 3 razy dziennie przed posiłkami. Warto wiedzieć, że balsam ten nie wywołuje żadnych efektów ubocznych.

Uwaga:Do stosowania miejscowego używamy jakiegokolwiek oleju roślinnego. Do stosowania wewnętrznego potrzebna będzie nam oliwa z oliwek.

Na zatoki:

Przyrządzony balsam można także stosować na zatoki. Bierzemy łyżeczkę balsamu, nabieramy go zakraplaczem, a następnie zakraplamy do nosa co godzinę.

Na zapalenie migdałków i anginę ropną:

Stosujemy doustnie i w postaci okładów na kark.

Na zapalenie oskrzeli, ból brzucha i wrzody:

Przyjmujemy wewnętrznie ½ łyżeczki balsamu, 3 razy dziennie przed jedzeniem.

Na hemoroidy:

Nalewamy balsam na gazę lub wacik i przykładamy do zmienionych chorobowo miejsc. Pozostawiamy na noc i powtarzamy kurację przez 10 dni, do momentu zauważenia poprawy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama