Reklama

Najczęstsze sygnały, że nasze ciało woła o pomoc

Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że ciało ludzkie jest skomplikowanym mechanizmem z wieloma procesami, które zachodzą w tym samym czasie, a jednak nadal pozostają samodzielne. Zwykle czujemy lub z łatwością możemy poznać, kiedy coś jest nie tak z naszym organizmem. Jest to niezwykle ważne dla nas, aby poznać i zrozumieć objawy choroby jak najszybciej, aby móc zwalczyć chorobę w jak najwcześniejszym stadium. W tym artykule, prezentujemy wam 8 ważnych oznak niedoborów ważnych substancji odżywczych, których nie należy ignorować!

Sucha skóra

Suchość skóry zazwyczaj oznacza niedobór witaminy E. Jak każdy niedobór witamin musi być uzupełniony jak najszybciej. Jeżeli zauważysz, że twoja skóra stała się sucha lub szorstka, staraj się jeść więcej migdałów, surowych nasion, jarmużu, olejów roślinnych, szpinaku, ryb  i jajek.

Łamliwe włosy i paznokcie

Łamliwe włosy i paznokcie to problem, który jest zwykle ignorowany, a jednocześnie jest spowodowany  przez niedostatek witaminy D i wapnia w organizmie. Aby temu zapobiegać, należy spożywać warzywa takie jak ziemniaki i brokuły, pić mleko krowie, kefir lub  jogurt i jeść więcej kiełków i nasion.

Nieposkromiony apetyt na cukier

Nieposkromiony apetyt na cukier zwykle pojawiają się, gdy układ nerwowy jest wyczerpany. Staraj się nie łapać od razu za mleczną czekoladę lub słodkie przekąski. Jedz miód, owoce  lub gorzką czekoladę. Warto również więcej wypoczywać i zregenerować swój organizm.

Potrzeba kwaśnych produktów

Jeśli nagle masz ochotę  na kwaśną żywność, prawdopodobnie masz jakiś problem z wątrobą lub pęcherzykiem  żółciowym. Aby rozwiązać ten problem domowymi sposobami  wystarczy spożywać więcej cytryny i jagód.

Krwawiące dziąsła

Krwawienie dziąseł jest zwykle oznaką niedoboru witaminy C, więc upewnij się, że jesz wystarczająco dużo kapusty, brokuł, kiwi, jagód, pomidorów. Skonsultuj się również z twoim dentystą, aby sprawdził, czy nie jest oznaką choroby zębów.

Apetyt na słone pokarmy

Jednym z najważniejszych znaków ostrzegawczych o niedoborze ważnych substancji w organizmie jest potrzeba zjedzenia słonych rzeczy. Jeśli masz ochotę na słone jedzenie, to jest zwykle oznaką stanu zapalnego lub infekcji narządów płciowych lub układu moczowego.

Drażliwość, skurcze nóg, problemy ze snem

Te problemy są spowodowane przez niedobór potasu i magnezu w organizmie. Aby podnieść poziom obu minerałów, należy spożywać więcej kapusty, orzechów, szpinaku, siemienia lnianego, nasion słonecznika i migdałów.

Sucha skóra na łokciach i kolanach

Jeśli twoje łokcie lub kolana  są zbyt suche, to jest to oznaką niedoboru witaminy A i C. Staraj się spożywać więcej dyni, pomarańczy i moreli, a także cytrusów i marchewki.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama