Reklama

Mleko z czosnkiem na gruźlicę, choroby serca i bezsenność

Wiele owoców i warzyw jest zdolnych do leczenia różnych problemów zdrowotnych w sposób naturalny, niedrogi i nie wymagający korzystania z syntetycznych leków, w tym tych przepisywanych na receptę. Poniżej znajdziesz przepis na naturalny środek, który może wyleczyć bardzo wiele dolegliwości i znany był już od wielu lat.

Sposób przygotowania

Sposób przygotowania jest bardzo prosty i zapewne część osób już go dobrze zna. Potrzebujesz dziesięć ząbków czosnku, które obierzesz i rozdrobnisz, dwie lub trzy łyżki cukru, szklankę wody i szklankę mleka.

Jak przygotować?

Wlej wodę i mleko do naczynia, a następnie dodaj posiekany lub wyduszony czosnek i ogrzej mieszaninę aż do wrzenia. Należy cały czas mieszać, aż wszystko odparuje do połowy, po czym zdejmij z ognia i dodaj cukier. Pij gorące.

Korzyści zdrowotne mikstury

Jedzenie trzech ząbków czosnku każdej nocy może złagodzić objawy astmy. Z kolei picie mleka z czosnkiem trzy razy dziennie może wyleczyć zapalenie płuc. Napój ten świetnie nadaje się również do obniżenia złego poziomu cholesterolu LDL, zapobiegania powstawaniu zakrzepów krwi oraz poprawy krążenia. Mieszanina przygotowana z mleka odtłuszczonego jest skuteczniejsza dla zapobiegania problemom sercowo- naczyniowym.

Pomoże leczyć żółtaczkę

Czosnek eliminuje zbędne substancje i stymuluje aktywację enzymów w wątrobie. Wątroba wymaga do detoksykacji ciała siarki, a czosnek zawiera spore jej ilości. Poza tym doskonale nadaje się do leczenia chorób wątroby, a zawarte w nim allicyny i selen wspomagają produkcję żółci, co zmniejsza ilość tłuszczu w wątrobie. Picie mleka z czosnkiem przez cztery do pięciu dni pomoże leczyć żółtaczkę.

Łagodzi stany zapalne

Codzienne picie mleka z czosnkiem może również zmniejszyć objawy zapalenia stawów i łagodzić stany zapalne. Dzięki związkom zawartym w tej mieszaninie - mleko i czosnek może również pomóc w rozwiązaniu problemów z zasypianiem lub złą jakością snu.

Jeśli wymieszasz czosnek z kurkumą, powstaje świetne lekarstwo na kaszel. Czosnek posiada właściwości przeciwbakteryjne, które mogą powstrzymać kaszel, a dodatek w postaci miodu będzie wspomagał jego działanie.

Wspomaga leczenie niepłodności

Mleko z czosnkiem - ze względu na zawartość siarki - skutecznie zwalcza choroby układu oddechowego. Przygotuj mieszaninę składającą się z czosnku, szklanki mleka i wody. Gotuj wszystko, aż jedna czwarta odparuje. Wywar pij trzy razy dziennie. Mleko z czosnkiem obniża poziom złego cholesterolu LDL, a zwiększa poziom dobrego cholesterolu HDL.

Picie mleka z czosnkiem, a także surowego czosnku może także wspomagać leczenie niepłodności. Okazuje się być również skuteczne w przypadku bólu spowodowanego rwą kulszową.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama