Reklama

Korzystaj ze smartfona i nie garb się

Zła postawa ciała staje się powoli prawdziwą plagą XXI wieku. Osoba, która nieustanne pozostaje w pozycji zgarbionej może poważnie uszkodzić swój kręgosłup. Osoby, które nieustannie korzystają ze smartfonów lub innych gadżetów operowanych przy pomocy rąk spędzają nawet cztery godziny dziennie w nienaturalnej, szkodliwej pozycji ciała. Ale okazuje się, że możliwe jest korzystanie z telefonu bez narażania kręgosłupa. Oto nieoceniona porada dla nas wszystkich!

Reklama

Badacze dowiedli, że postawa danej osoby może mieć wpływ na jej emocje. Osoby cierpiące na kliniczną depresję przyjmują często postawę nazywaną i-skrzywieniem. W przeszłości to głównie osoby starsze szukały pomocy lekarskiej w związku z bólem pleców, jednak obecnie, jak zaświadczają lekarze, problem ten robi się „coraz młodszy”.

Główne cechy i-skrzywienia to wyciągnięta szyja, opuszczone ramiona, ręce ściągnięte blisko przy ciele.

Pamiętać trzeba, że dbanie o prawidłową postawę ciała może prowadzić do podniesienia produktywności oraz wyższej odporności na stres.

Jak obniżyć ryzyko problemów z plecami?

Regularnie poruszaj wolno na boki głową, dzięki czemu rozciągniesz mięśnie swojej szyi.

Masuj ramiona, mięśnie boczne szyi oraz obszar pomiędzy łopatkami.

Stań w drzwiach, rozłóż ramiona zapierając się ramionami o framugi i pochyl tułów do przodu. Pomoże ci to zrelaksować mięśnie, które zastały się przez długi czas w jednej pozycji, kiedy używałeś telefonu.

Jeśli używasz telefonu komórkowego dłużej niż dziesięć minut, przytknij brodę do szyi i ściśnij razem łopatki pleców. Powtarzaj ten zabieg kilkakrotnie, utrzymując napiętą pozycję na 10 sekund. Za każdym razem, kiedy używasz smartfona pamiętaj, że prawidłowa postawa ciała może pomóc ci uniknąć wielu problemów ze zdrowiem w przyszłości.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama