Reklama

Kilka sposobów, aby złagodzić ból piersi

Im bliżej kobieta jest przed miesiączką, tym bardziej dziwne rzeczy dzieją się w jej organizmie. Na pewno już setki razy towarzyszyły ci wahania nastroju, napady głodu, uczucie ciężkości oraz ból piersi. Kilka dni przed miesiączką piersi mogą wydawać się ciężkie i obrzmiałe, a na dyskomfort związany z bólem piersi skarży się ponad 70 procent kobiet, a więc jest to dość powszechne zjawisko. Ból piersi jest znany jako cykliczny ból powodowany zmianami w ciele kobiety. Jest to skutek wahań hormonalnych, jakie zachodzą w trakcie trwania miesiączki. Poniżej znajduje się kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą załagodzić ból piersi.

Lepiej dopasowany biustonosz

Biustonosze wyższej jakości są lepsze dla ochrony i wsparcia piersi. Wiele kobiet niestety nosi źle dobrane biustonosze, przez co same skazują się na niewygodę. Najlepszym sposobem jest udanie się do brafitterki, jest to osoba zajmująca się profesjonalnym doborem stanika, aby dowiedzieć się jaki biustonosz będzie dla ciebie najlepszy. Oczywiście cena za biustonosz dobrej jakości będzie zdecydowanie wyższa, ale po czasie przekonasz się, że było warto dołożyć kilkanaście złotych więcej.

Zastosuj zimne lub ciepłe okłady

Za pomocą termoforu lub ręcznika z lodem spróbuj załagodzić ból w piersiach. Delikatne okłady z zimnego lub ciepłego kompresu mogą przynieść zdecydowaną ulgę. Równie dobrze jest wziąć kąpiel z olejkami eterycznymi, które świetnie relaksują i pomagają się odprężyć, a tym samym ukoić ból.

Jedz zdrowo

Zdrowe jedzenie jest najlepszym sposobem na polepszenie ogólnego stanu zdrowia. Badania wykazały, że ograniczenie spożycia kofeiny oraz dieta bogata w witaminę E może pomóc zmniejszyć obrzęk piersi. Dodatkowo na ból i obrzęk pomoże nam siemię lniane. Oczywiście bardzo dobrze wpłynie na nasz organizm ograniczenie produktów typu fast – food oraz gazowanych napoi kolorowych.

Stosuj olej z wiesiołka

Olej z wiesiołka jest dość często stosowany na problemy z obrzmiałymi i bolącymi piersiami. Olej pomaga wpływać na równowagę kwasów tłuszczowych w komórkach organizmu, dzięki czemu możemy w naturalny sposób pozbyć się problemu. Dodatkowo olej z wiesiołka pomaga na regeneracje skóry, dzięki temu jest ona jędrna.

Stosuj doustną antykoncepcje

Do częstego i silnego bólu można zastosować doustną antykoncepcję. Oczywiście nie należy jej stosować kiedy ból jest delikatny i tylko w minimalnym stopniu nam dokucza. Tabletki antykoncepcyjne powodują zatrzymanie procesu owulacji, co oznacza, że nie będzie dochodzić do zmian hormonalnych.

Istnieją dwa rodzaje ogólnego bólu piersi - cykliczne i stałe. Oznacza to, że jeśli ból występuje przed menstruacją to może nie być powodem do niepokoju. Jednakże, jeśli ból jest stały, być może nadszedł czas, aby skonsultować się z lekarzem. Ponadto, jeśli jesteś w wieku powyżej 45 lat i już nie miesiączkujesz, a odczuwasz ból piersi, to jest to ważny sygnał aby skontaktować się z lekarzem. Ciągły ból piersi może potencjalnie stanowić zagrożenie i powinien zostać zdiagnozowany, gdyż nie jest to normalne.

Jeśli wystąpią te bolesne skurcze piersi podczas miesiączki, należy podjąć kroki, aby spróbować naturalnych metod w celu złagodzenia bólu. Mimo że jest to uciążliwe to jest również normalnym, objawem, że nasz organizm prawidłowo funkcjonuje.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama