Reklama

Kava Kava – najlepsza alternatywa dla leków przeciwlękowych

Kava Kava lub po prostu Kava jest rośliną o właściwościach odurzających i relaksujących. Jej nazwa pochodzi z mieszanki różnych języków takich jak język tonga, markiski, samoański, fidżyjski czy vanuatu. Pieprz metystynowy, występujący w kilku państwach Oceanu Spokojnego, znany był starożytnym plemionom na Fidżi, Mikronezji, Melanezji oraz Polinezji. Rdzenne plemiona krajów leżących na Oceanie Spokojnym cieszą się upajającymi właściwościami tego starożytnego napoju od stuleci. Bardzo rzadko można spotkać się z uroczystymi obchodami, na których Kava nie byłaby głównym drinkiem. Ten psychoaktywny napój porównywany jest do alkoholu lub wina. Swoją popularność w rejonach Oceanu Spokojnego zawdzięcza łatwej dostępności.

Właściwości lecznicze Kavy Kavy

Korzenie tej rośliny je się na surowo lub mieli się do uzyskania konsystencji pasty, a następnie miesza się z zimną wodą. Dzięki temu powstaje skoncentrowany napój, który przed spożyciem musi być filtrowany. Tradycyjnie pije się go z łupiny kokosa.

Kava jest stosowana jako środek medyczny

Kava stosowana jest również jako środek medyczny. Jej właściwości relaksacyjne są tematem badań na wielu uniwersytetach. Niektórzy lekarze przepisują Kavę pacjentom, którzy nie chcą przyjmować leków alopatycznych lub takim, którzy uodpornili się na ich działanie.

Kava podnosi na duchu

Uważa się, że Kava podnosi na duchu, relaksuje oraz uspokaja. Naukowcy uznali, że jest ona bardzo pomocnym narzędziem w leczeniu stanów lękowych, bezsenności oraz innych dolegliwości.

Niektórzy eksperci w dziedzinie medycyny stwierdzili, że Kava jest niezawodnym środkiem leczenia zespołu lęku uogólnionego (GAD) oraz zaburzeń snu.

Alternatywa dla środków alopatycznych

Oprócz tego może być ona alternatywą dla wielu środków alopatycznych, szczególnie tych używanych do leczenia silnego stresu, depresji oraz bezsenności.

Naturalny lek

Coraz więcej instytucji medycznych i farmaceutycznych używa tej rośliny jako naturalnego leku. Tradycyjne medykamenty używane przez lekarzy na całym świecie porównywane są z Kavą pod kątem tego, czy przynosi ona lepsze efekty wśród pacjentów.

Wyniki tych eksperymentów są dość zachęcające. Zioła i ekstrakty ziołowe są lepszą alternatywą dla popularnych leków przepisywanych pacjentom z silnymi zaburzeniami snu.

W eksperymencie przeprowadzonym przez Cochrane na grupie ludzi cierpiących na depresję, lęki oraz nerwicę testowano Kavę pod względem efektów leczenia zespołu lękowego oraz zaburzeń snu, jak i jej skuteczności w porównaniu z konwencjonalnymi lekami takimi jak Valium.

Sukces medycyny alternatywnej

Badacze doszli do wniosku, że konwencjonalne metody leczenia mają niekorzystne skutki dla pacjentów. Należą do nich między innymi:

- zaburzenia pamięci

- uzależnienie

Doprowadziło to do tego, że coraz więcej pacjentów skłania się w kierunku alternatywnych metod leczenia takich jak Kava, czy inne ziołowe ekstrakty.

Wiele autorytetów, instytucji oraz uniwersytetów uważa, że Kava oraz inne ziołowe leki są bardziej opłacalne i są dobrymi alternatywami dla Valium oraz innych konwencjonalnych leków.

Mimo sprzeciwu firm farmaceutycznych, Kava, która przeszła wiele testów, raczej z nami pozostanie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama