Reklama

Kąpiele siarczkowe na stawy i problemy skórne

Nic tak korzystnie nie wpływa na bolące stawy, problemy skórne i zmiany hormonalne jak kąpiele siarczkowe. Eksperci wskazują, że możemy dzięki nim skutecznie zniwelować stany zapalne, zmniejszyć dolegliwości bólowe, poprawić ruchomość stawów, zregenerować naskórek i obniżyć cholesterol. Na czym polegają zdrowotne kąpiele? Jak ich zażywać? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

Reklama

Kąpiele siarczkowe: Tradycja

Kąpiele siarczkowe nie są pomysłem obecnych czasów. Tradycja ich wykonywania liczy ponad sto lat. Poza związkami siarkowymi leczniczo działają również jony bromkowe, jodkowe oraz borowe. W Polsce znajduje się co najmniej kilka źródeł siarczkowych. Do tych najsłynniejszych należą te w okolicach Buska-Zdroju, Proszowic, czy Krzeszowic, gdzie możemy wykonywać lecznicze zabiegi.

Leczniczych kąpieli możemy zażywać na różne sposoby. Najczęściej stosuje się kąpiele całkowite, gdy całe ciało zanurzamy w wodzie siarczkowej o temperaturze sięgającej 35-37 st. Celsjusza. Po piętnastominutowym zabiegu wymagany jest co najmniej godzinny odpoczynek. Stosowane są również kąpiele częściowe rąk i pleców oraz dłoni i stóp. Te pierwsze wpływają zbawiennie na miednicę i brzuch. Kąpiele częściowe są stosowane znacznie częściej, gdyż są mniej obciążające dla pacjentów.

Kąpiele siarczkowe na bóle stawów

Badania wykazały, że kąpiele siarczkowe działają regenerująco na chrząstki stawowe, dlatego są szczególnie zalecane osobom zmagającym się z bólami i dolegliwościami stawowymi oraz obrzękami, reumatoidalnym zapaleniem stawów, dyskopatią czy zapaleniem stawów kręgosłupa.

Kąpiele siarczkowe pomogą obniżyć cholesterol

Kąpiele siarczkowe pomagają w leczeniu zaburzeń hormonalnych, niepłodności, a także obniżają poziom glukozy i cholesterolu.

Kąpiele siarczkowe zregenerują skórę

Z dobrodziejstw kąpieli siarczkowych powinny również korzystać osoby z chorobami skóry. Dermatolodzy zalecają tego rodzaju zabiegi przy łuszczycy, egzemie, dermatozie czy łojotoku.

Siarczkowa woda wykazuje również działanie bakteriobójcze oraz antygrzybiczne, a także fantastycznie regeneruje skórę - złuszcza martwy naskórek i przyspiesza regenerację skóry i doskonale ją nawilża.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama