Reklama

Jakie zioła na skaleczenia?

Kiedy skaleczysz się kartką papieru, otrzesz sobie rękę lub w inny sposób uszkodzisz skórę, to rana ta stwarza bardzo dobre warunki na przedostanie się do twojego organizmu szkodliwych bakterii. Zazwyczaj w takich sytuacjach szukasz czegoś, co mogłoby przyśpieszyć zagojenie się rany. Nie musisz szukać daleko, ponieważ może się okazać, że środek leczniczy znajduje się w zasięgu twojej ręki. Zioła były używane od tysięcy lat do leczenia wszystkiego od ran po dolegliwości trawienne. Posiadają one bardzo mało skutków ubocznych i nadają się nawet dla osób uczulonych na niektóre leki.

Reklama

Olej z drzewa herbacianego

Stymuluje on układ odpornościowy tak, aby ten atakował bakterie, wirusy oraz grzyby pojawiające się w organizmie. Nałożony na ranę przyspieszy gojenie oraz zmniejszy ryzyko powstania blizny. Kiedy rana zacznie się goić, zamiast przyklejać plaster, posmaruj to miejsce olejem z drzewa herbacianego. Będzie się ona goić w naturalny sposób, a do tego będzie oddychać.

Nagietek

Roślina ta przypomina trochę aksamitkę, a jej liście wykorzystywane są do leczenia skaleczeń. Krem z dodatkiem nagietka, sprzedawany jest bez recepty, jako środek przeciwgrzybiczy i przeciwzapalny w przypadku kontaktu skóry z trującym bluszczem. Rany podczas gojenia mogą stać się suche i powodować swędzenie. Z kolei stan zapalny powoduje jej zaczerwienienie. Maść może być nałożona na gojącą się ranę, aby ją nawilżyć oraz zabić wszelkie występujące w niej bakterie. Nie nakładaj maści z nagietka na zainfekowaną lub sączącą się ranę.

Mirra

Roślina ta wspomniana jest w Biblii. Używana była już w starożytności jako środek przyspieszający leczenie ran. Sok z drzewa posiada właściwości antybakteryjne. Nałożenie go na ranę, przyspiesza jej gojenie.

Aloes

Roślina ta już od dawna używana była jako podstawowy środek do leczenia ran. Doskonale nada się jako pierwsza pomoc przy poparzeniach oraz skaleczeniach. Wtarcie w ranę aloesu poprawia cyrkulacje oraz przyspiesza proces gojenia. Sok z aloesu niweluje także stan zapalny oraz ból.

Jeśli się skaleczysz, zdecyduj jaki sposób leczenia pozwoli na jak najszybsze zagojenie się rany. Zioła są naturalną metodą leczenia ran, pozwalającą uniknąć dodatkowych składników oraz substancji chemicznych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama