Jakie produkty pomagają zmniejszyć wzdęcia?

Podajemy listę 5 produktów spożywczych, które pomogą wyeliminować wzdęcia i sprawią, że znów zmieścisz się w swoje ulubione dżinsy. A więc, sprawdźmy!

Ryż

Jedzenie ryżu jest jednym z najprostszych i najwygodniejszych sposobów na złagodzenie wzdęcia. Jest ponadto bardzo tani! Ryż jest doskonałym zamiennikiem niezdrowej skrobi zbożowej czy kukurydzianej. Strawiony ryż nie powoduje niemal powstawania żadnych gazów, dlatego jest doskonały dla utrzymania normalnego kształtu twojego brzucha.

Herbata miętowa

Mięta stosowana jest od wieków jako lekarstwo na problemy trawienne. Obecnie istnieją nawet badania potwierdzające lecznicze właściwości tego zioła. Okazało się, że zmniejsza ona o połowę objawy chorobowe u osób chorych na zespół jelita drażliwego. Zawdzięczamy to mechanizmowi, który pozwala na uruchomienie w okrężnicy elementu "przeciwbólowego", zmniejszając w ten sposób wzdęcia. Tak, to czas na miętową herbatkę!

Banany

Banany zawierają dużą ilość potasu, co sprawia, że są wspaniałym antidotum na przyjęcie zbyt dużej dawki sodu. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn powstawania gazów, a sód znajdziemy w większości przetworzonej żywności, jaką możemy kupić w supermarkecie. Sód w mgnieniu oka przyciąga wodę, a następnie zatrzymuje ją w organizmie. W ten sposób powoduje powstawanie gazów. Banany z kolei równoważą działanie sodu, utrzymując dzięki temu równowagę w gospodarce wodą i... powodując nasze lepsze samopoczucie. Wyobraź sobie ten owoc jako superbohatera, który w ostatniej scenie filmu przybywa, aby pokonać czarny charakter. Tak właśnie w przybliżeniu to wygląda. Następnym razem, kiedy będziesz czuła, że masz wzdęcie brzucha, po prostu wezwij Superbanana! Albo po prostu zjedz banana. Zależy, co łatwiejsze.

Imbir

Imbir ma dużo dobroczynnych dla naszego zdrowia właściwości i, podobnie jak mięta, był używany od setek lat przez Chińczyków do leczenia wzdęć. Istnieją przesłanki mówiące, że Chińczycy, mający obsesję na punkcie zdrowia, stosowali go już nawet 4 wieki przed naszą erą. Wspaniały jest fakt, że imbir występuje w wielu formach. Można go znaleźć i w herbacie, i w piwie. Warto po niego sięgnąć!

Woda

Wiedziałaś, że na pewno woda się tu pojawi. To przecież najzdrowszy płyn na świecie. Woda jest najlepszym lekarstwem na wzdęcie żołądka. Wspomaga ruch w naszym układzie trawiennym i wypłukuje z niego to, co niepotrzebne, a zwłaszcza najgorszego sprawcę wzdęć, sód.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama