Reklama

Jakie mogą być przyczyny ciągłego odczuwania zimna?

Czy ciągle jest ci zimno? Nawet wtedy, kiedy nikt inny nie podziela twego odczucia? Może po prostu jesteś osobą, która nie toleruje zimna, ale istnieją również różne wyjaśnienia ciągłego odczuwania zimna. Oto one.

Anemia

Anemia to stan, w którym czerwone krwinki nie dostarczają odpowiedniej ilości tlenu do organizmu. Istnieją różne rodzaje niedokrwistości, o różnych objawach. Stałe uczucie chłodu jest jednym z typowych objawów anemii. Inne symptomy, które mogą potwierdzać anemię to chroniczne zmęczenie, bladość czy nieregularne bicie serca.

Niedoczynność tarczycy

Tarczyca w kształcie przypomina motyla. Pomaga regulować metabolizm. Gdy nie wytwarza odpowiedniej ilości hormonów tarczycy, pojawia się niedoczynność tarczycy. Objawia się ona dreszczami, suchą skórą, chronicznym zmęczeniem, następuje nieregularność okresów, przybieranie na wadze oraz włosy staja się cienkie i słabe.

Choroby układu krążenia

Jeżeli ciągle masz zimne ręce i stopy, możliwe że cierpisz na którąś z chorób układu krążenia, które utrudniają cyrkulację krwi. Niektóre choroby mogą powodować: zaburzenie krzepnięcia krwi, miażdżycę czy objaw Raynauda. Prócz uczucia zimna, chorobę układu krążenia mogą objawiać białe lub niebieskie palce u rąk i nóg, mrowienie i utrata czucia w nogach i ręka oraz zimna i spocona skóra.

Cukrzyca

Cukrzyca może powodować zanurzenia w nerkach, nazywanych nefropatią cukrzycową. Jednym z najczęstszych objawów nefropatii jest niekończące się uczucie chłodu, a inne objawy mogą obejmować: nudności i wymioty, swędzenie, utrata apetytu, duszności, zmieszanie oraz obrzęki twarzy, stóp i rąk.

Anoreksja

Anoreksja jest zaburzeniem odżywiania. Osoby cierpiące na anoreksję są wychudzone do takiego stopnia, że jest to niebezpieczne dla życia. Jednym z objawów jest niekończące się uczucie zimna. Inne objawy mogą obejmować: ciągłe myśli o swojej wadze, masę ciała mniejszą o 15% lub więcej, także brak miesiączki w okresie trzech miesięcy.

Co można zrobić w warunkach stałego uczucia zimna?

Najważniejsze jest, aby ciągłego odczuwania zimna nie ignorować. Jeśli odczuwasz zimno nawet gdy jest gorąco, a wszyscy wokół ciebie czują się komfortowo, nie cierpisz z powodu grypy lub przeziębienia, należy się skonsultować z lekarzem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama